23 ноября 12:21
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Один комментарий

Українські шахістки вибороли срібні медалі

Жіноча збірна України більш, ніж потужним фінішем виборола срібні медалі на командному чемпіонаті Європи в Рейкявіку. Причому за особистими очками наші шахістки набрали більш за всіх – 27,5 очка з 36, у Росії — 26.

Після відносної невдачі в матчі проти росіянок (нічия – 2:2) українські шахістки розкріпостилися і заграли спокійно, із задоволенням та з напором... Вони буквально змели команди Австрії та Франції з однаковим рахунком – 4:0. Марія Музичук здобула дві повноцінні перемоги в різному стилі. Якщо Регіну Покорну, яка виступає за Австрію, українка переграла білими в позиційному плані, то сильну француженку Марі Себаг їй вдалося подолати чорними зовсім в іншому ключі.

Марія Музичук

Марія Музичук

 

 

Суперниці розіграли відкритий варіант іспанської партії. Довгий час точилася рівна боротьба, та потім вирішальне слово зіграв прохідний пішак чорних по лінії «с». Білим фігурам стало тісно, і згодом Марі довелося зупинити годинник.

Анна Музичук швидко впоралась білими з Альмірою Скрипченко, а Наталія Жукова у затяжній боротьбі подолала чорними її співвітчизницю Полін Гішар. Анна Ушеніна у властивій їй позиційній манері не надала жодного шансу Софі Міллет (чорні).

Анна Музичук

Анна Музичук

 

За ці два раунди Росія взяла гору над Угорщиною – 3:1 та – над Польщею 2,5:1,5. Грузія зіграла унічию із Сербією – 2:2, а угорок перемогла -2,5:1.5.

В останньому раунді Україна знову вчинила розгром, цього разу – збірній Голландії. Цього раз чемпіонка світу не без проблем, але подолала білими Пенг. Ушеніна упевнено взяла гору над Теа Ланчава (чорні), а Гапоненко у приблизно рівному ендшпілі переграла Анну-Майю Казарян, яка грала білими. Анна Музичук розійшлася миром з Анне Хааст. Результат — 3,5:0,5 на нашу користь. Отож, у трьох останніх турах українські дівчата віддали суперницям лише пів-очка.

В дев’ятому турі росіянки подолали Німеччину – 3:1, а грузинки зіграли внічию з австріяками – 2:2.

Ось індивідуальні результати наших шахісток: Марія Музичук – 7 з 8, Анна Музичук – 5,5 з 9 (тут врахований і мінус в першому раунді, так що фактичний результат – 5,5 з 8), Жукова – 6 з 8, Ушеніна – 6 з 7, Інна Гапоненко – 3 з 4 . Усі наші шахістки підвищили рейтинг. Тренував нашу збірну гросмейстер Михайло Бродський.

Михайло Бродський

Михайло Бродський

 

А підсумки чемпіонату Європи такі: 1.Росія – 17 очок з 18, 2.Україна – 15, 3. Грузія – 14.

Серед індивідуальних досягнень найкращою була чемпіонка світу, як у кількості набраних очок, так і в перформансі. Крім того, Марія додала в рейтингу 19 пунктів, і тепер він складає 2561.Вона вийшла на третє місце в жіночому рейтинг-листі. Жукова стала переможницею на третій шахівниці за рейтинг-перформансом.

Українські шахісти зазнали фіаско в матчі сьомого раунду проти збірної Грузії. Хоча спочатку ніщо не передвіщало такого результату. Василь Іванчук чорним мав кращу позицію проти Баадура Джобави. Павло Ельянов переграв білими Михайла Мчедлішвілі. Олександр Арещенко тим же кольором дістав істотну перевагу проти Мераба Гагунашвілі. І лише позиція Юрія Криворучко (чорні) вселяла побоювання.

Олександр Арещенко

Олександр Арещенко

 

 

Але далі не все склалося, як хотілося. Іванук не дотиснув свого суперника – нічия. Щоправда, Ельянов довів партію до перемоги. Але Криворучко не зміг утримати позицію – поразка. І доля матчу вирішувалася у партії Арещенка. Він потрапив у цейтнот на другому контролі, спочатку розплескав свою перевагу, а потім і взагалі прострочив час, в позиції, яку можна було захищати. У підсумку – поразку в матчі – 1,5:2.5. Тепер не стало вже шансів і на будь-які медалі.

Росія переграла Францію – 2,5:1,5, а Азербайджан зіграв унічию з Латвією – 2:2.

Наступного дня українці грали проти збірної Польщі. Нашу збірну вкотре виручив «центральний нападаючий» Павло Ельянов. Чорними він у приблизно рівній позиції переграв Гжгожа Гаєвського. Унічию закінчилися партії: Іванчук – Ян-Кшиштоф Дуда, Антон Коробов – Матеуш Бартель, Роберт Кемпинський – Арещенко. Все ж таки Україна взяла гору 2,5:1,5.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

 

 

Зазначимо такий прикрий факт – з третього по восьмий раунд (включно) четверо українських шахістів (крім Ельянова) не здобули жодної перемоги у 18 партіях!

Росіяни не змогли подолати збірну Вірменії – 2:2, а азербайджанці взяли гору над латишами — 3:1.

Заключний тур почався з прикрої невдачі Василя Іванчука – в приблизно рівній ситуації проти молдованина Віорела Бологана. Василь проґавив фігуру і негайно склав зброю. Що ж, цей турнір не склався у нашого лідера. Будемо сподіватися, що Василь зробить ревізію своєї творчості, і ми знову побачимо старого Іванчука.

Василь Іванчук

Василь Іванчук

 

Арещенко білими упевнено переграв Владиміра Хамітевічі і зрівняв рахунок. Унічию зіграв Коробов чорними з Віорелом Іордакеску. Тепер доля матчу вирішилася у партії Криворучка з Дмитром Свєтушкіним. Юрій здобув перемогу, а загальний рахунок став – 2,5:1,5. Це був перший виграш Криворучка.

Результати наших шахістів: Іванчук – 3,5 з 8, Ельянов – 5 з 7,

Криворучко – 3,5 з 7, Коробов – 4,5 з 7, Арещенко – 3,5 з 7. Наставником команди був гросмейстер Олександр Сулипа.

Загалом українська збірна посіла п’яте місце – 12 пунктів з 18. Першими стали росіянами – 15 очок з 18, срібні призери – команда Вірменія, бронза – в угорців. У них, а також і у французів – по 13 очок.

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Один комментарий
  • Andriy

    Час залучати перспективну молодь — Осьмак, Буксу, Нижника, Бортника

    23 ноября, 2015 в 6:41 |Ответить

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: