3 декабря 12:02
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Комментариев нет

У Лондон — за $150000

Завтра, 4 грудня в Лондоні за шахівниці сядуть учасники третього етапу Grand Chess Tour. Нагадаємо, що в ньому беруть участь десять гравців за коловою системою. Причому дев’ятеро з них ті самі, хто грав у перших двох етапах -Ставангері та Сент-Луїсі.

Igroki 3

 

Нагадаємо, що в ньому виступатимуть десять гросмейстерів за коловою системою. Вже відбулося жеребкування, яке дало такі наслідки:

1. Веселін Топалов (Болгарія, 2803)

2. Олександр Грищук (Росія, 2747)

3. Максим Вашьє-Лаграв (Франція, 2773)

4.Фабіано Каруана (США, 2787)

5.Віші Ананд (Індія, 2797)

6. Майкл Адамс (Англія, 2737)

7. Левон Аронян (Вірменія, 2788)

8.Магнус Карлсен (Норвегія, 2834)

9. Хікару Накамура (США, 2793)

10. Аніш Гірі (Голландія, 2784)

Контроль часу: 1 година 40 хвилин на 40 ходів + 50 хвилин на 20 ходів+ 15 хвилин до закінчення партії з додаванням 30 секунд на хід, починаючи з першого.
У випадку поділу першого місця між переможцями грається додатковий матч або матч-турнір (у випадку, якщо перше місце розділять більше двох гравців) у бліц. Також перебій станеться у випадку, колі переможців серії буде більше ніж один. 

Поки що становище гросмейстерів таке:


Становище гросмейстерів

 


 

Зазначимо, що за перше місце дається 13 балів, друге – 10, третє – 8, четверте – 7, і далі віднімається по одному пункту. Як бачимо, кожен з першої четвірки може розраховувати на перемогу в загальному заліку в разі успіху в Лондоні. Хоча теоретично претендувати на перемогу може кожен з дев’яти постійних учасників. Однак, скажімо, щоб першим став Грищук, треба щоб другим став обов’язково Каруана, а Топалов був не вище 7-го місця, Накамура – 6-го, Аронян — 5-го, Карлсен – 4-го. Словом, ймовірність такого розвитку подій приблизно дорівнює одній тисячній чи ще менше.

Веселин Топалов

Веселин Топалов

 

Аронян і Накмура в разі виграшу турніру не залежать від інших результатів, а стають переможцями Гран Туру без питань. А от Карлсен, якщо буде першим в Лондоні, залежить від виступу Топалова. Він не має бути другим, щоб чемпіон переміг у серії. 

Взагалі-то виступ Карлсен є головною інтригою лондонського етапу. Адже цього року Карлсен не просто виступав невдало. Він втратив ореол непереможеного, людини без помилок, який може обіграти суперника буквально на рівному місці, який зможе врятуватися з будь-якого скрутного становища.

Та, про що казати, коли Магнус зазнав у цьому році (який ще не закінчився) уже 10 поразок. Рейтинг Магнуса знизився з червня на 42 пункти. Таким «низьким» він не був з листопада 2011.

А от статистика виступів Карлсена по роках. 


 

D4


 

Як бачимо, цей рік склався для чемпіона не вельми вдало. А якщо згадати, як Магнус кидався ручками на чемпіонаті світу з бліцу, то можна зробити висновок, що його психологічний стан не найвищому рівні.

Магнус Карлсен

Магнус Карлсен

 

 

Проте Карлсен тримає хвіст пистолетом. Він нещодавно заявив, що легко б обіграв Михайла Таля, а Роберта Фішера, хоча й не настільки легко, та теж би подолав. Оскільки перевірити це неможливо, то важко йому заперечувати. Та, якщо взяти Таля і Фішера в моменти їхнього найвищого підйому, то я особисто, в цьому трохи сумніваюся…

Але наразі перед норвежцем проблеми, трохи актуальніші, ніж обігравати неживих чемпіонів. Дев’ять суперників абсолютно не збираються дарувати Магнусу ані в окремій партії, ані в серії в цілому. І чи зможе він нарешті переконливо показати – хто все ж таки в домі – хазяїн.

Останні успіхи Ароняна, переможця другого етапу, дають надію його шанувальникам, що він зможе гідно поборотися з чемпіоном світу та іншими суперниками. І третій, хто, на мій погляд, боротиметься за найвищі цілі – це Накамура.

Хікару Накамура

Хікару Накамура

 

 

Мені можуть заперечити, а що Топалов – не буде, чи Каруана, та, власне, майже всі інші гроси – хіба вони не будуть? Звичайно, вони намагатимуться. Але, чи вийде це у них – не певен. Утім, як усякий болільник вітатиму будь-який сюрприз. Утім, чекати лишилося недовго…

Додамо, що за перемогу в циклі, як і за перемогу в турнірі належить по 75 тисяч доларів. А якщо зважити, що є велика ймовірність, що ці нагороди дістануться комусь одному, вони можуть легко перетворитися на 150 тисяч.

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Комментариев нет

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: