18 декабря 4:52
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Комментариев нет

У Катар – за нагородами

Такої «швейцарки», яка пройде в Катарі, мабуть, ще не було в історії шахів. Тут гратимуть чемпіон світу, претенденти на це звання, екс-чемпіони та багато найсильніших гросмейстерів. Одних лише «семисотників» в цій азіатській країні збереться вісімнадцятеро.

Qatar Masters Open 2015 Chess

А жінки? Ви подивіться, які могутні представниці слабкої статі боротимуться тут. Не сумніваюся, що дехто з них зазіхне не лише на жіночі, а й на чоловічі призи.

Отож, перейдемо до представлення головних дійових осіб цього грандіозного шахового спектаклю. Ось список фаворитів Qatar Masters. Його очолює Магнус Карлсен (Норвегія, 2834). За ним іде другий шахіст планети (за поточним рейтингом) Володимир Крамник (Росія, 2796).

Магнус Карлсен Володимир Крамник

Магнус Карлсен, Володимир Крамник

А далі: Аніш Гірі (Голландія, 2784), Уеслі Со (США, 2775), Сергій Карякин (Росія, 2766), Лі Чао (Китай, 2750), Шахріяр Мамедьяров (Азербайджан, 2748), Євген Томашевський (Росія, 2744), Пентала Харікришна (Індія, 2743), Дмитро Яковенко (Росія, 2737), Юй Яньї (Китай, 2736), Вэй І (Китай, 2730), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2726), Микита Вітюгов (Росія, 2724), Радослав Войташек (Польща, 2723), Антон Коробов (Україна, 2713), Василь Іванчук (Україна, 2710), Руслан Пономарев (Украина, 2710). 

Василь Іванчук

Василь Іванчук

А от яка галерея представлена у жінок – претендентка на світову корону, яка сперечатиметься за титул з українкою Марією Музичук, Хоу Іфань (Китай, 2683), Нана Дзагнідзе (Грузія, 2559), Олександра Костенюк (Росія, 2542), Катерина Лагно (Росія, 2529), Антоанета Стефанова (Болгарія, 2521), Дронаваллі Харіка (Індія, 2513), Ніно Баціашвілі (Грузія, 2498), Бела Хотенашвілі (Грузия, 2496), Олександра Горячкина (Росія, 2493), Наталія Жукова (Україна, 2488), Лела Джавахішвілі (Грузия, 2486). 

 

Хоу Іфань

Хоу Іфань

Отож, турнір пройде за швейцарською системою у 9 турів.

Ігрові дні: 20-24, 26-29 грудня. Вихідний: 25 грудня.
Початок гри о 14.00 за київським часом . Останній тур стартує об 11 годині.

Усього поки що зареєстровано 145 учасників. Призовий фонд турніру – доволі солідний $135 тисяч. Він включає: 20 основних, 6 жіночих, 3 арабських та 2 юніорських призи. Є ще три по дві нагороди за найкращі результати в рейтингових групах: 2300 – 2399, 2400 – 2499, 2500 – 2599. Переможці в цих категоріях отримають по $1000.

 

 

Тріумфатор змагань повезе додому $27 тисяч, другий призер – 16 тисяч, третій -12. Двадцятому шахісту дістанеться всього одна тисяча. Найуспішніші жінки отримують 8 та 4 тисячі. Кращий арабський учасник – 2,5 тисячі, а юніор – 1500. Отож, боротися є за що.

Qatar Masters Open 2015 Chess

 

Дуже багато є в цьому змаганні суто спортивних інтриг. Що зможе зробити чемпіон світу? Адже в цьому році на рахунку Магнуса Карлсена вже десять поразок. Для нього – це вельми багато. Але нещодавно він буквально на останніх сантиметрах зміг першим перетнути фінішну стрічку на супертурнірі в Лондоні. Чи надихне його цей успіх, а може, навпаки, норвежець приїде виснаженим і не встигне відновитися. Адже перерва між турнірами лише тиждень.

Натомість, Крамник прибуде до Катару свіженьким, як ніколи. До того ж, учасники Лондона піднесли йому несподіваний подарунок, вивівши його на друге місце в світовому рейтингу. Думається, Володимир -найнебезпечніший конкурент для Карлсена.

Гірі, який переважно відсиджувався в окопах в Лондоні, висловив своє невдоволення своїм другим місцем. Для того, щоб підтвердити свої амбіції, Аніш має грати набагато активніше. А потенціал в нього для цього є.

Шахматы

 

Щодо українського чоловічого квартету (в Катарі гратиме ще й Олександр Мойсеєнко (2689), то передбачити його результат дуже важко. Одне можна сказати, що велика ймовірність побачити усіх наших на призових місцях.

Василь Іванчук, який не дуже вдало виступав протягом року, відмінно зіграв у непоганому турнірі Асоціації шахових професіоналів в Ашдоді (із швидких шахів). У фіналі він беззаперечно переміг француза Етьєна Бакро. Словом, до Дохи львів’янин приїде у доброму гуморі, а коли гра у нього іде, він здатний багато на що.

Повна загадка, як виступить Руслан Пономарьов. Як завжди, я зичу йому успіху. Хто-хто, а Руслан відпочив більш, ніж достатньо. Якщо в нього знову з’явиться бажання грати, якщо його амбіції сягнуть нового рівня, то він зможе поборотися і за найвищі місця. А якщо ні? Ну, ні – то ні.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

Антон Коробов, як на мене, вже приготувався до стрибка. Йому потрібно підтягуватися до провідних шахістів світу. І такий турнір, як в Катарі, є хорошою базою для цього. Олександр Мойсеєєнко теж може показати себе як висококласний шахіст.

Серед жінок беззаперечним фаворитом є претендентка на корону Хоу Іфань. Хто ж може скласти їй конкуренцію? Це, вірогідно Дзангідзе, Стефанова, Харіка, а також дві українські шахістки. Жукова та Анна Ушеніна (2450). Обидві чудово виступили на командному чемпіонаті Європи і їм до снаги бути в призерах. Серед численної російської колонії, я б надав перевагу саме Горячкіній. Як свідчать, фахівці, вона має величезний потенціал, і цілком можливо в найближчому майбутньому ми побачимо її на чолі збірної своєї країни.

Наталія Жукова Анна Ушеніна

Наталія Жукова, Анна Ушеніна

Отож, шахісти готові до старту, і 20 грудня вони зроблять перші ходи. Контроль часу – 90 хвилин на 40 ходів, а потім 30 хвилин до кінця партії, при цьому за кожний зроблений хід (починаючи з першого) додається по 30 секунд.

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Комментариев нет

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: