15 декабря 2:07
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Комментариев нет

Рахмангулова та Волокитін – нові чемпіони України

У Львові 14 грудня закінчилися чемпіонати України серед чоловіків і жінок. У чоловіків перше-третє місця розділили Андрій Волокитін та Мартин Кравців (обидва – Львів), а також Захар Єфименко з Мукачевого. За додатковими показниками чемпіоном став Волокитін.

Андрій Волокитін

Андрій Волокитін

 

 

 

Як на мене, цього разу ці показники вирішили справедливо. Бо Андрій грав найбільш наполегливо серед усіх призерів. Він прагнув до перемоги і білими, і чорними. Недаремно саме чорними він взяв гору тричі і лише одного разу – білими. Цим самим кольором Волокитін поступився в єдиній програній партії.

До речі, ця зустріч потребує окремої розмови. У доволі гострому варіанті сиціліанського захисту Андрій білими пожертвував фігуру Валерію Неверову. Ветеран винахідливо захищався, хоча й міг зіграти значно краще одного моменту. У підусумку партія перейшла до рівного закінчення, та Волокитін все ще прагнув здобути перемогу там, де її годі було шукати. Це і призвело його до прикрого результату.

Андрій Волокитін, Мартин Кравців, Захар Єфименко

 

Наступного дня львів’янин чорними пішов у зустрічний бій проти Олександра Ковчана з Харкова. У сіціліанському захисті він переграв цього важко пробивного шахіста.

29-річний Андрій Волокитін свого часу входив до еліту українських шахів. Він став переможцем шахової Олімпіади-2004 року в складі збірної України. Того ж року він здобув звання чемпіона країни. Останнім часом результати львів’янина знизилися, а рейтинг упав. Отож, сподіваємося, що ця перемога надихне Андрія до нових успіхів.

Дуже професійно, але трохи обережно грали Кравців і Єфименко, які, без сумніву, заслуговують на високий результат.

Міг розраховувати на кращу долю минулий чемпіон України Юрій Кузубов (Одеса), який довгий час був серед претендентів на перемогу. Він вдало стартував – 3 очка з 3, та потім зазнав кількох поразок і відкотився до розподілу четвертого – сьомого місць.

Юрій Кузубов

Юрій Кузубов

 

 

На жаль, невдалим став виступ у чоловічому турнірі чемпіонки світу Марії Музичук (Львів). Її партії було вирішено засекретити від світової громадськості, але не думаю, щоб це була хороша ідея. Ті дві зустрічі, які я спостерігав на власні очі, Марія грала зовсім непогано, але обидві програла.

Білими проти земляка Олександра Арещенка Марія взагалі мала вельми перспективну позицію, та, на мій погляд, необережно розкрила позицію біля свого короля. А її суперник скористався цим відмінно і провів переможну контратаку.

Марія Музичук

Марії Музичук

 

 

Кузубов же діяв солідно, мав позиційну перевагу, проте Марія чорними захищалася дуже винахідливо і лише наприкінці партії помилилася і змушена була скласти зброю.

У рейтинг-фаворита турніру львів’янина Юрія Криворучка гра не йшла аж до останнього туру, коли він здобув першу перемогу над Олександром Зубарєвим із Запоріжжя.

Валерій Неверов посів останнє місце і до того ж став безумовним чемпіоном із кількості втрачених очок. Майже в усіх його партіях він мав кращі або рівні позиції та в підсумку виявлявся переможеним. Але він може втішатися, що став єдиним, хто переміг нового чемпіона.

Валерій Неверов

Валерій Неверов

 

Підсумки турніру: 1. Волокитін, 2. Кравців, 3. Єфименко – усі – по 7 очок з 11, 4. Віталій Сивук (Миколаїв), 5.Арещенко, 6. Ковчан, 7. Кузубов – усі по 6 очок, 8. Криворучко – 5,5, 9. Сергій Федорчук (Вінниця) – 4,5, 10. Музичук, 11.Зубарєв – обидва по 4, 12. Неверов – 2,5.

У жінок вельми несподівано чемпіонкою України стала 20-річна Анастасія Рахмангулова із Миколаєва. Почала вона турнір із поразки від львів’янки Мирослави Грабинської, та й в другій партії справи її були не вельми добрими, але Анастасія здобула перемогу над Євгенією Долухановою і поступово набрала високий темп. Рахмангулова на фініші випередила на пів-очка Ольгу Калініну (Тернопіль) та киянку Юлію Осьмак.

Анастасія Рахмангулова

Анастасія Рахмангулова

 

Треба сказати, що влітку миколаївська шахістка вже стала чемпіонкою України з бліцу, показавши результат – 8,5 з 9.

Калініна, яка виборола серебро, теж почала з поразки. Вона поступилась в ендшпілі Осьмак. Але потім Ольга здобула чотири перемоги поспіль, і зрештою захопила лідерство. Але поразка в останньому турі від Анастасії Гуцко з Харкова не дозволила їй стати чемпіонкою.

Відмінно стартувала вихованка гросмейстера Володимира Баклана Юлія Осьмак. Але для неї переламною стала партія п’ятого туру проти Інни Гапоненко з Херсона. Юлія, яка грала білими, вже з дебюту захопила ініціативу. Здається, вона мала п’ять можливостей збільшити свою перевагу до вирішальною. Але киянка пройшла повз ці можливості й у підсумку вийшла нічия.

Юлія Осьмак

Юлія Осьмак

 

 

Після цього Юлія чорними занадто сильно прагнула перемоги проти Наталії Букси. У неї була мікроскопічна перевага, але ґвалтувати позицію не було жодних підстав. І в підсумку Юлія зазнала несподіваної поразки. Юній шахістці треба мати на увазі, що інколи нічия – це зовсім непоганий результат, принаймні, кращий за програш.

У сьомому турі з киянкою взагалі сталася катастрофа. Білими вона проґавила типову комбінацію проти Рахмангуловою вже в дебюті й змушена була скласти зброю. Та на фініші Осьмак взяла себе в руки, здобула дві перемоги і стала бронзовою призеркою. Вона (як і Рахмангулова) виконали бал міжнародного гросмейстера .

Треба сказати, що Осьмак показала, що має дуже великий потенціал, і вона наполегливо стукається у двері жіночої збірної команди. Як, власне, і Рахмангулова із Калініною.

Підсумки: 1. Рахмангулова – 6,5 очка з 9, 2. Калініна, 3. Осьмак – обидві по 6, 4.Букса , 5. Гапоненко – обидві – по 5, 6. Ліза Словойова (Львів) – 4,5, 7. Грабінська – 4, 8. Гуцко – 4,

9. Долуханова – 3, 10. Катерина Довжикова (Київ) – 1,5.

Відзначимо бездоганну роботу суддівської колегії під орудою міжнародних арбітрів киян Олега Товчиги та Леоніда Боданкіна.

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Комментариев нет

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: