14 декабря 3:12
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Комментариев нет

Магнус Карлсен – переможець першого Grand Chess Tour

Турнір у Лондоні заключного, третього, етапу Grand Chess Tour закінчився перемогою чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена. Також він став першим і у загальному заліку трьох турнірів.

А ще за тур до закінчення на успіх на етапі та в загальному заліку претендували рівно половина учасників. Але, перемога дісталася одному. Найвправнішому, найсміливішому, найщасливішому. Це був, звичайно, Магнус Карлсен.

Магнус Карлсен

Магнус Карлсен

 

 

Він дозволив собі перейти межу припустимого ризику, граючи білими останню партію проти росіянина Олександра Грищука. Карлсен ризикував програти, крім того, його суперник міг оголосити вічний шах. Та в умовах браку часу росіянин припустився фатальних помилок і зупинив годинник.

А два лідери (перед останнім туром) – француз Максим Вашьє-Лаграв та Аніш Гірі (Голландія) зіграли свої партії унічию без особливих пригод. Обидва грали чорними, Максим – із Левоном Ароняном (Вірменія), а Гірі — з Віші Анандом.

Максим Вашьє-Лаграв, Аніш Гірі, Левон Аронян, Віші Ананд

 

Отож, після останнього туру переможців стало троє: Карлсен, Гірі, Вашьє-Лаграв. За додатковими показниками найкращим був Магнус. Тепер мав пройти перебій за перше місце в турнірі. Система його проведення викликає певний подив. Спочатку другий і третій шахіст грали матч з трьох партій (дві швидкі плюс Армагеддон у бліц за нічийного рахунку). А потім переможець боровся з Карлсеном за трофей у третьому етапі.

Максим, який програв білими першу партію в швидкі шахи, потім переміг у двох інших і вийшов на фінальний матч з Карлсеном. Але тут далися взнаки недоліки такої системи розіграшу. На останній двобій у француза вже не вистачило сил, він поступився з рахунком 0,5:1,5. Останній день тримав понад 10 годин.

2015-12-14_12-51-09

Отож, переможцем Лондона і переможцем усієї серії став чемпіон світу Магнус Карлсен. Зазначимо, що у разі, якби у фіналі переміг француз, він би грав ще один перебій з Карлсеном, бо у них була б рівна кількість очок за сумою трьох етапів. Коли б вони це робили – в ніч з неділі на понеділок чи наступного дня – не дуже зрозуміло…

Добре, переможця визначили. Але ж хто посів друге місце? Здавалося б, Вашьє-Лаграв? Нічого подібного, другим став Гірі, який мав кращі додаткові показники в основному турнірі. А матч між ними?- спитаєте ви. Нічого не вартий. Бо ці двобої проводилися з однією метою – визначити переможця етапу. Словом, здається, що організатори не дуже добре продумали систему розіграшу.

Зауважимо, що в 9 турах (45 партій) було лише 10 результативних партій. Такий низький процент, звичайно, знижує інтерес глядачів до змагань.

Трохи про творчі підсумки. Турнір пройшов під знаком обережності. Лише один шахіст – болгарін Веселин Топалов – боровся з відкритим забралом. Саме він чотири рази програв, не здобув жодної перемоги й посів останнє місце.

Щодо чемпіона світу. Після шести турів у його активі не було жодної перемоги. Але в сьомому турі він створив справжній шаховий шедевр, етюдно обігравши в закінченні американця Хікару Накамуру. Про події останнього дня ви вже знаєте.

Хікару Накамуру

Хікару Накамуру

 

Чудову гру продемонстрував Вашьє-Лаграв. Але йому не пощастило двічі. Недолугий регламент позбавив його другого місця в Лондоні, а таким чином і третього – в серії. Наступного ж року саме три переможці серії мають право грати у другому циклі Grand Chess Tour. У той же час за рейтингом Максим не проходить до дев’ятки найсильніших.

Гірі грав дуже обережно і прагматично, але його надвисокий клас не викликає сумнівів. Також, як і Левона Ароняна.

Остаточні підсумки турніру такі: 1.Карлсен, 2. Гірі, 3. Вашьє-Лаграв – усі по 5,5 очка з 9, 4.Аронян – 5 очок, 5-6. Фабіан Каруана (США) та Майкл Адамс (Англія), 7. Грищук – усі – по 4,5 очка, 8. Накамура – 4, 9.Ананд – 3,5, 10. Топалов – 2,5.

Загальна підсумкова таблиця ( з призовими) виглядає так.

Grand Chess Tour 2015

Крім того, за три перші місця в загальному заліку Карлсен одержить $75 тисяч, Гірі – 50 тисяч, Аронян – 25 тисяч.

Наступного року дев’ятка учасників турніру матиме дві зміни. Замість Вашьє-Лаграва та Грищука гратимуть росіянин Володимир Крамник та американець Уеслі Со.

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Комментариев нет

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: