2 декабря 2:41
Автор: Петро Марусенко Рубрика: ШАХИ Комментариев нет

Чемпіони України визначаться у Львові

Завтра, 3 грудня у Львові сядуть за шахівниці учасники чоловічого чемпіонату України. І хоча він досить істотно поступається в рейтингу та в силі учасників останнім чотирьом, все ж і нинішній склад є доволі солідним.

Спочатку про тих, хто відсутній. Це — харків’янин Павло Ельянов, рейтинг якого сягнув на 1 грудня рекордної для нього позначки – 2763. Він посідає тринадцяте місце у світі. Треба сказати, що 2010 року Павло входив до десятки найсильніших, але абсолютні показники були в нього нижчі. Принагідно, повідомимо, що Павла включили до головного турніру Вейк-ан-Зеє, який пройде в Голландії в січні.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

 

Не зіграє на домашній арені й багаторічний лідер українських шахів Василь Іванчук. Його новий рейтинг – 2710 досяг чи не найнижчої відмітки за багато років. Додамо, що минулого року він спробував зіграти в національному чемпіонаті, та набрав лише п’ятдесят відсотків очок (5,5 з 11) і втратив близько 11 пунктів рейтингу. Більше повторювати цей експеримент у Василя вже не виникло бажання. Натомість, він зіграє у Ізраїлі в турнірі із швидких шахів.

Василий Иванчук

Василий Иванчук

 

Також не приїде з далекої Іспанії і екс-чемпіон світу і чемпіон України 2011 року киянин Руслан Пономарьов (2710). Що ж з нетерпінням чекатимемо, коли він нагуляє шаховий апетит і порадує своїх прихильників, до яких, зізнаюся, вже багато років належить і автор цих рядків.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

 

Щоб покінчити з тими, хто не гратиме у Львові, назвемо ще харків’ян Антона Коробова (2713) та Олександра Моїсеєнка (2689). Коробов не лише посідає друге місце у рейтингу серед українців, але показує останнім часом відмінну гру. До того ж, Антон – дворазовий чемпіон України. А Моїсеєнко – чемпіон Європи 2013 року.

Антон Коробов, Олександр Моїсеєнко

 Антон Коробов, Олександр Моїсеєнко

Але на старт вийдуть теж вельми цікаві шахісти. У першу чергу ми звернемо увагу на чемпіонку світу Марію Музичук (Стрий, 2561). Її вельми солідна гра в останніх змаганнях (Гран-прі ФІДЕ та командному чемпіонаті Європи) показала, що наша чемпіонка значно додала в силі навіть після завоювання світової корони. У Львові, думається, королева не зможе претендувати на перемогу в турнірі. В першу чергу через те, що їй доведеться тримати в секреті свої дебютні напрацювання. А грати «без дебюту» — значить давати певну фору досить серйозним шахістам.

Марія Музичук

Марія Музичук

 

 

Перший за рейтингом у списку учасників – господар змагань Юрій Криворучко – 2711. За ним іде Олександр Арещенко – 2677, який теж представляє Львів. Обидва гросмейстери не досить вдало зіграли в командному чемпіонаті Європи, причому їх часто підводила реалізація переваги. Тому, мабуть, вони спробують продемонструвати свою силу. За ними слідом ідуть Єфіменко Захар (2647, Мукачево), Сергій Федорчук (2641, Вінниця), Юрій Кузубов (Одеса, 2640) та Андрій Волокитін (Львів, 2628). Це покоління тих, хто наближається до тридцятиріччя або перетнув цей рубіж, за винятком чемпіона України минулого року Кузубова, якому ще 25 років. Його ровесник – Мартин Кравців із Львова (2623). Гратиме також Олександр Ковчан з Харкова (2583), який щойно допомагав жіночій команді України та її наставнику Михайлу Бродському в Рейк’явіку.

 

Наприкінці списку: Віталій Сивук з Миколаєва – 2552, Олександр Зубарєв (Запоріжя, 2548), та харків’янин-ветеран Валерій Невєров – 2516.

Найстарший учасник цілком здатний здивувати всіх, як він зробив це у півфіналі чемпіонату України, коли Валерій одноосібно здобув перемогу. Чесно кажучи, зичу йому успіху, бо він заслуговує на нього своєю багаторічною відданістю шахам.

Віталій Сивук, Олександр Зубарєв, Валерій Невєров

Віталій Сивук, Олександр Зубарєв, Валерій Невєров

 

Жінки сядуть за шахівниці через два дні, бо їх зібралося лише 10. Тут також лише одна учасниця нашої срібної збірної – Інна Гапоненко – 2403. Отож, цей турнір можна розглядати як огляд найближчого резерву збірної. Серед тих, хто входить до нього Ольга Калініна (Тернопіль, 2350) та киянка Юлія Осьмак (2334). Але і решта учасниць можуть піднести сюрприз. Це — Ліза Соловйова (Львів, 2315), Євгенія Долуханова (Харків, 2301), Наталія Букса (Львів, 2287), Катерина Должикова (Київ, 2247), Мирослава Грабинська (Львів, 2236), Анастасія Рахмангулова (Миколаїв,2234), Анастасія Гуцко – (Харків. 2170). Особливо цікаво, як зарекомендує себе на дорослому чемпіонаті чемпіонка світу серед юніорів — Наталія Букса, яка отримала місце за вакансією Президента ФШУ Віктора Капустіна.

Інна Гапоненко, Ольга Калініна, Юлія Осьмак, Ліза Соловйова, Євгенія Долуханова, Наталія Букса, Катерина Должикова, Мирослава Грабинська, Анастасія Рахмангулова, Анастасія Гуцко

Петро Марусенко.


Twitt

Сподобалася стаття? Підпишіться на розсилку!

Комментариев нет

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: