Українок лишилося четверо

Перший раунд чемпіонату світу з шахів серед жінок, який проходить у Тегерані, пройшов у цілому без несподіванок. Фаворитки загалом подолали своїх суперниць, дехто без усяких проблем з рахунком – 2:0.

Серед них і українка Анна Музичук. Її партії проти Аміни Мезуд (Алжир) нагадували двобої із сеансу одночасної гри проти не дуже вправних гравців. Словом, навіть розминкою назвати перше коло для Анни не можна. Так, просто фіксація переваги. Те ж саме можна сказати про дві перемоги китаянки Ю Венью, росіянок Олександри Костенюк, Валентини Гуніної та Антоанети Стефанової із Болгарії.

Анна Музичук

Чисто подолала свою суперницю Настасію Зезюлькіну з Біларусі харків’янка Анна Ушеніна. Треба сказати, що Зезюлькіна знаходиться на підйомі, молода енергійна шахістка. Та українка не лишила їй жодних шансів. Чорними вона чітко зробила нічию, а білими буквально розтрощила позицію суперниці у 26 ходів. 1,5:0,5 – на користь Ушеніної.

Та все ж головними героїнями серед українок можна назвати Інну Гапоненко та Натлію Буксу. Інні протистояла супердосвідчена Катерина Ковалевська з Росії. Уже в першій партії в варіанті Свешникова сіціліанського захисту Інна технічно переграла суперницю. А потім реалізувала перевагу, незважаючи на слони протилежного кольору.

У другій зустрічі Гапоненко побудувала надійну оборону, перехопила ініціативу й погодилася на нічию у виграшній ситуації. 1,5:0,5 – на користь української шахістки.

Букса була дуже близька до «провалу». Її суперниця, екс-чемпіонка Європи Хоанг з Угорщини – міцний горішок. Та в першій партії чорними львів’янка чудово тримала позицію і чітко досягла нічиєї. У другій зустрічі Букса припустилася прикрої помилки, після чого втратила пішака.

Здавалося, її вже нічого не врятує, та Наталія пішла в атаку, суперниця розгубилася, і львів’янка досягла нічиєї. У третій день суперниці грали на тай-брейку. У першій додатковій партії Букса чорними легко зрівняла гру, потім на шахівниці виник ендшпіль з кращими шансами у нашої шахістки. Але брак часу завадив Наталії знайти форсований виграш – нічия.

Наталья Букса

Проте в другій партії білими львів’янка блискуче провела переможний наступ, виграла партію і матч – з рахунком 2,5:1,5. Браво, Наталія!

На жаль, єдиною з наших шахісток, хто вибув з турніру, стала Наталія Жукова, яка поступилася грузинці Ніно Хурцидзе – 0,5:1,5. Жукова якось невпевнено провела партію білими і сама себе призвела до поразки.

Завтра, 14 лютого, відбудеться друге коло. У ньому зіграють такі пари (згідно турнірної сітки)

Ю – Жу Чен (Катар)

Анастасія Боднарук – Ольга Гиря (обидві – Росія)

Жао Ксю (Китай) – Падміні (Індія)

Тан Чжуньї (Китай) – Ушеніна

 

Харіка Дронвалі (Індія) – Дінара Савдакасова (Казахстан)

Букса – Софіко Гурамішвілі (Грузія)

Ніно Дзагнідзе (Грузія) — Ольга Зиміна (Італія)

Чень Янь (Китай) – Анастасія Савіна (Росія)

 

Музичук – Аліна Кашлинська (Росія)

Олександра Гарячкіна (Росія) – Фам Ле Тао (В’єтнам )

Стефанова – Мелія Саломе (Грузія)

Ніно Баціашвілі – Хурцидзе (обидві – Грузія)

 

Костенюк – Гапоненко

Елізабет Петч (Німеччина) – Піа Крамлінг (Швеція)

Гуніна – Шицюнь Ні (Китай)

Наталія Погоніна – Хуан Цинь (Китай)

Отож, поміркуємо трохи про шанси українок.

Переважними вони вигладають у Музичук — проти Кашлинської (хоча її чоловіком є гросмейстер-семисотник поляк Радослав Войташек), але гратиме ж не він, а дружина.

Букса цілком може поборотися з Гурамішвілі, хоча грузинка вибила з турніру господарку змагань Сарасадат Хадемалшарі, яку багато хто вважав однією з фавориток. І не тому, що іранська шахістка така вже сильна. Але певні уболівальники, які «знають усе», підозрювали, що її будуть «вести» вдома. Але сталося навпаки, дві іранські шахістки вилетіли уже в першому колі.

Інна Гапоненко

А от на двох українок чекає нелегкий іспит. Це, в першу чергу на Гапоненко, а також – на Ушеніну. Гапоненко змагатиметься з екс-чемпіонкою світу Костенюк, яка завжди добре грає за нокаут-системою, а також є п’ятою в жіночому рейтингу. Але Інна знає Сашу давно не раз грала з нею, й, думається, анітрохи її не боїться. Треба лише зберігати холоднокровнсть, як у першому колі.

Ушеніна змагатиметься з китайською «продіджі», яка нині перебуває на підйомі. Проте, відзначимо великий досвід нашої Анни, неабияке уміння грати за нокаут-ситемою. Отож, це буде матч рівних суперниць.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *