Анна Чакветадзе – тенісна чемпіонка і коментатор

Закінчення. Перші дві частини читайте в матеріалах від 5 та 8 березня.

Сьогодні ми подаємо останню третю частину інтерв’ю, де розкриваємо таємницю появи Анни на шаховому матчі за світову корону між Марією Музичук та Хоу Іфань у Львові.

1

!Анна Чакветадзе

Анна Чакветадзе

СВІТОЛІНА ТА ДОЛГОПОЛОВ МАЮТЬ ПОТЕНЦАЛ ПЕРШОЇ ДЕСЯТКИ

— Ваша думка про українських тенісистів?

— У цілому рівень українського тенісу доволі високий. Завжди є тенісисти, у яких є потенціал потрапити до чільної десятки. Якщо говорити про чоловічий теніс, виділимо – Олександра Долгополова. Навіть Роджер Федерер казав, що він — надзвичайно талановитий. Може, у фізичному плані йому треба попрацювати. Все ж таки він часто травмується. І взагалі, якщо порівнювати його з іншими видатними тенісистами, він трохи поступається у «фізиці». Може, витривалості не вистачає. Проте він надзвичайно різкий. По-справжньому талановитий тенісист. У нього є дуже багато прихильників по всьому світу.

Олександр Долгополов

Олександр Долгополов

 

— А що скажете про жінок?

-Якщо брати жіночий тур, виділила би Еліну Світоліну. Я з нею познайомилася, коли вона лише починала свій шлях, виступала на 50-тисячниках, і мені довелося з нею тренуватися. Й вже тоді я відчула, що це тенісистка талановита. Вона любить працювати, це дуже важлива якість. І в неї є колосальна мотивація — вона дуже хотіла стати однією з найкращих. Напевно, треба трошки ще почекати, щоб вона увійшла до десятки. Мені здається, що такий потенціал у Еліни є.

Еліна Світоліна

Еліна Світоліна

 

У вас є ще Леся Цуренко, Катерина Бондаренко. Катерина повернулася після народження дитини. Я вважаю, що ці тенісистки міцного середнього рівня. Та, безумовно, є в них потенціал піднятися вище. Але якщо Лесю можна чекати у двадцятці, то Світоліна, повторюю, може бути і в десятці.


 

 

ДІДУСЬ РОДОМ З ЯГОТИНА, МАМА — З ВОЛГОГРАДА, ТАТО – З АБХАЗІЇ

— Як ви повязані з Україною? Наскільки я знаю, ваша мама з наших країв?

— Так, дідусь по маминій лінії – родом з Яготина. Щоправда, мама виросла у Волгограді, але часто приїздила до Яготина.

P 2

— Вона з татом познайомилися у Волгограді? Він же грав там у футбол.

— Ні. Вони познайомилися пізніше — на гірськолижному курорті у Домбаї. Тато родом з Абхазії, потім переїхав до Сочі.

— А хтось лишився у вас у Яготині?

— Мабуть, якісь родичі є, але ми не підтримуємо звязків. Ми маємо стосунки з волгоградською ріднею. У моєї матусі доволі рано померла її мама, лишилося шість сестер, які її виховували. Це було у Волгограді.


 

 

ВІД АКУНІНА ДО СТІВА ДЖОБСА

— Ви якось зазначили, що вам подобається Борис Акунін.

— Так і є. Мені подобається його творчість, особливо це було у 18-19 років. Саме тоді я і сказала про нього. Коли їдеш на змагання, то береш більш легку літературу. Щоб відволіктися від змагальної рутини.

Борис Акунін

Борис Акунін

— А хто вам подобається нині?

— Останнім часом мене цікавлять біографії успішних людей. Наприклад, Стіва Джобса або англійського актора Стівена Фрая. Мене вразила книга Джобса, здається, багато чому можна з неї навчитися. Стів Фрай цікавий мені тому, що я любила британські серіали.

Стів Джобс

Стів Джобс

— Так. Джівс і Вустер за П.Джей. Вудхаусом. Це блискучий серіал з типовим англійським гумором.

— Актор у книзі дуже цікаво розповідає про своє дитинство, про те, як він вчився. Це людина талановита.


 

LOVE STORY

Чи граєте ви в шахи?

— Граю – це гучно сказано. Однак, правила знаю. Але оскільки мій чоловік — Павло Куфтирєв – президент київської Федерації шахів, буває відвідую шахові заходи. І ось таким чином опинилася у Львові.

І що ви скажете про місто Лева?

— Цікаве місто, ми ходили на пішохідну екскурсію. Єдине, що завадило вогка погода. Я не була до цього готова, взяла легку куртку. В цілому місто — дуже колоритне. У нього є своє обличчя. Мені вельми сподобався Оперний театр. Настільки він великий і при цьому дуже красивий.

Львів

 

— Яке враження справило саме відкриття шахового матчу?

— Було багато класичних ідей. Мені здається, класика ніколи не програє. Було дуже цікаво. Знову таки, не можу сказати, що я часто присутня на шахових заходах, але на відкриття змагання такого масштабу було цікаво подивитись. Тому що в тенісі все проходить без жодного відкриття.

— Які з музичних номерів вам найбільше сподобались?

— Скрипка у виконанні Олександра Божка. Я більше люблю таке запальне.

Це було, насправді, чудово. Єдине, що, коли він став грати на двох, а потім – на трьох скрипках, це вже – передати куті меду. Більш схоже на циркову програму. А він і без цього чудовий скрипаль.

Олександр Божик

Олександр Божик

— Як ви познайомилися з Павлом?

— Через тенісистку Дінару Сафіну. Вони були знайомі. Так трапилося, що ми з Дінарою мали зустрічатися з нашими друзями. І на вулиці зустріли Пашу. Він запросив нас повечеряти. Ми познайомилися, повечеряли. А потім продовжили наше спілкування.

— А коли одружилися?

— 22 травня буде вже два роки.

Анна Чакветадзе та Петро Марусенко

Анна Чакветадзе та Петро Марусенко

Бесіду вів Петро Марусенко, Львів – Київ

 

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *