Жукова громить росіянку Гуніну

В Тегерані стартував другий турнір жіночої серії Гран-прі. Нарешті ФІДЕ визначилася із складом учасниць і кількістю етапів. Їх буде чотири. Крім першого – в Монако і цього турніру пройдуть ще два змагання – в Тбілісі (травень) та Ченду (липень).

 Tegeran

Переможниця серії отримає право зіграти матч на першість світу з чемпіонкою (українкою Марією Музичук чи китаянкою Хоу Іфань). Якщо чемпіонка світу виявиться також і переможницею серії, вона проведе двобій з другим призером Гран-прі.

Усього у турнірах зіграють 17 учасниць – кожна в трьох із чотирьох етапів. Як завжди, в змаганнях беруть участь 12 шахісток.

Цей етап буде явно найслабкішим з чотирьох, оскільки в ньому відсутні китаянка Хоу Іфань та сестри Музичук. Це дасть змогу їхнім конкуренткам в боротьбі за загальну перемогу в Гран-прі зробити потужний крок уперед. В першу чергу, це стосується Конеру, яка на першому етапі, розділила друге-третє місця разом з чемпіонкою світу Марією Музичук. Першою, нагадаємо була Хоу Іфань.

Хоу Іфань

Хоу Іфань

В Тегерані зібралися такі учасниці (за жеребкуванням):

1. Антоанета Стефанова (Болгарія, рейтинг — 2509), 2. Чжао Сюе (Китай, 2506), 3. Наталія Жукова (Україна, 2484), 4. Ніно Дзагнідзе (Грузія, 2529), 5.Харіка Дронвалі (Індія, 2511), 6. Піа Крамлінг (Швеція, 2521), 7. Юй Венью (Китай, 2558), 8. Наталія Погоніна (Росія, 2454), 9. Сарасадат Хадемалшарі (Іран, 2403), 10. Валентина Гуніна (Росія, 2496), 11. Хампі Конеру (Індія, 2583), 12. Ніно Баціашвілі (Грузія, 2485).

Крім Конеру фаворитками тегеранського етапу можна вважати Юй Венью, Харіку та Дзагнідзе. Окрім того, ми покладаємо надії на діючу чемпіонку Європи одеситку Наталію Жукову.

Жукова громить росіянку Гуніну

 

Ще рік тому однією з головних претенденток на перемогу вважалася б Гуніна. Та за останній рік вона настільки знизила рівень гри, що це дає підставу говорити про затяжну кризу. Її співвітчизниця Погоніна, незважаючи на передостанній рейтинг у турнірі, шахістка досить високого класу. Тому мене не здивує, якщо вона опиниться десь на призових місцях. Цю думку підтвердив старт етапу.

Гра в Тегерані має свою специфіку. Усі шахістки мали надіти хустини. Та треба зауважити, що багатьом це до лиця. У першу чергу це стосується української красуні Наталії Жукової.

Наталія Жукова

Наталія Жукова

Та й старт турніру їй вдався просто чудово. У першому турі українка чудово скористалася з невпевненої гри Гуніної і вчинила їй розгром. Це була єдина перемога цього дня білими. В інших партіях звитяга була на боці чорних. Так Конеру взяла гору над Чжао Сюе, Юй Венью – над Крамлінг. А Погоніна дещо несподівано здолала Харіку.

У другому раунді на Жукову чекав нелегкий іспит – вона чорними грала проти Конеру. Та Наталія точно захищалася і змогла подолати тиск грізної суперниці – нічия. Продовжила свою переможну ходу і Погоніна, вона білими довго готувала атаку і кінець кінцем зім’яла позицію Крамлінг. Гуніна знову грала нижче всякої критики – білими поступилася Дзагнідзе.

Валентина Гуніна

Валентина Гуніна

 

Третій день приніс учасницям лише одну перемогу. Чжао Сюе жертвою слона розкрила позицію короля Баціашвілі. Грузинська шахістка захищалася не найкращим чином і змушена була скласти зброю. Жукова не змогла здобути серйозної переваги проти Стефанової – нічия.

На жаль, четвертий тур став невдалим для нашої Наталії. Причому вона чорними мала навіть трохи кращу позицію проти Чжао Сюе, та наприкінці зустрічі припустилася кількох помилок і зрештою програла.

Набрала гарний хід Погоніна. Цього разу їй вдалося чорними перемогти Баціашвілі. Очевидно, Ніно ще не оговталася від попереднього розгрому.

Також чорними Дзагндзе взяла гору над Стефановою, а Гуніна записала в свій актив першу перемогу над Крамлінг, яка стартувала вкрай невдало.

Після четвертого туру ситуація така: Погоніна – 3,5, Дзагнідзе – 3, Конеру, Чжао Сюе, Юй Венью – по 2,5, Жукова та Хадемалшарі –по 2, Стефанова, Харіка та Гуніна – по 1,5, Баціашвілі – 1, Крамлінг – 0,5 очка.

Сьогодні, 15 лютого, вихідний день.

Петро Марусенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *