За звичною схемою…

Восьма партія матчу за світову корону між чемпіонкою світу українкою Марією Музичук та претенденткою китаянкою Хоу Іфань закінчилася внічию на 44-у ході.

1

 Марія Музичук та Хоу Іфань

Марія Музичук та Хоу Іфань

Цього разу шанси знову були на боці нашої чемпіонки. Їй було цілком до снаги скоротити рахунок, та вкотре в цьому матчі Марія не реалізувала своїх можливостей.

Українка на першому ході зіграла ферзевим пішаком, демонструючи не лише глибоку, але й досить різносторонню підготовку. Суперниці розіграли доволі рідкий варіант каталонського початку. Можливо, це стало певним сюрпризом для Хоу Іфань.

Марія Музичук та Хоу Іфань

 

Так чи інакше, а китаянка діяла дещо пасивно, і перевага була на боці українки. Та коли ситуація стала неприємною для чорних, Хоу Іфань проявила свої чудові якості захисника. Її маневр по евакуації власного короля справляє велике враження.

Та все ж такі білі могли спробувати розхитати позицію суперниці. На жаль, зайві розміни звели нанівець усі шанси Марії. Коли пройшов контроль, стало зрозуміло, що можливостей боротися за перемогу в неї вже немає. Зробивши для годиться ще кілька ходів, Музичук погодилася на нічию.

Отож, партія пройшла за звичною для цього матчу схемою. Відмінний дебют у виконанні українки, позиційна перевага – на її боці, холоднокровна гра з боку Хоу Іфань. І втрачені можливості для Марії Музичук


 

Каталонський початок

М.Музичук — Хоу Іфань

Восьма партія


Марія Музичук та Хоу Іфань

Рахунок в матчі став 5:3 на користь Хоу Іфань. Тепер, щоб повернути корону, їй треба здобути лише пів-очка в двох партіях. І це зробить її чотириразовою чемпіонкою світу.

Завдання Марії прямо протилежне і надскладне – треба вигравати дві останні партії. Й все ж таки надія помирає останньою…

Марія Музичук та Хоу Іфань

Девята партія відбудеться завтра, 14 березня.

Петро Марусенко.

Фото Яків Паламар

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *