Хто переможе в Гран-чесс-турі?

Сьогодні, 1 грудня, у Лондоні  стартує заключний етап серії Гран-чес-тур. Як відомо, у ньому бере участь переважна більшість найкращих шахістів світі. Зокрема, в Лондоні зіграють семеро з десятьох очільників світового рейтингу.

У змаганні зіграють чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен (рейтинг ФІДЕ – 2837), Левон Аронян (Вірменія, 2805), Фабіано Каруана  (США, 2799), Максим Вашьє-Лаграв (Франція, 2789), Веслі Со (США, 2788) , Віші Ананд (Індія, 2782), Хікару Накамура (США, 2781), Сергій Карякін (Росія, 2760), Ян Непомнящий (Росія, 2729), Майкл Адамс (Англія, 2715).

 

 

Магнус Карлсен

(picture source — chess.com)

Контроль гри: 100 хвилин за 40 ходів, потім одна година на решту партії, причому за кожний зроблений хід, починаючи з першого, додається по 30 секунд.

Перший приз в турнірі – 75 тисяч доларів, другий – 50 тисяч, третій — 40. А чотири останні учасники одержить всього тільки по 15 тисяч.

Крім того, учасники заробляють у кожному турнірі залікови бали, які визначають місця у загальному Гран –Прі. Перед заключним етапом лідирують Карлсен – 34, Вашьє-Лаграв -31, Аронян – 25.  За перше місце нараховується 12 пунктів (а у разі одноосібної перемоги – 13), за друге – 10, за третє – 8. А от призові гроші розподілилися дещо інакше:  Вашьє-Лаграв – 126, 250, Карлсен – 113,75, Аронян – 76, 250. До того ж, переможець загального заліку додасть до своїх призових ще 100 000 доларів, а другий призер – 50 тисяч.

Левон Аронян

Левон Аронян

Які прогнози можна зробити? Як завжди, головним фаворитом є чемпіон світу. Хоча перша половина року пройшла для нього не найкращим чином, але останній свій турнір (на острові Мен) він переконливо виграв. Вашьє-Лаграв спробує компенсувати свій невихід до турніру претендентів і зіграти якомога краще. Третій фаворит – Аронян, для якого цей рік був вельми успішним. А взагалі – хіба є в цьому турнірі аутсайдери?

Хто переможе в Гран-чесс-турі?

 

І ще про одну новину – матч за шахову корону пройде в листопаді 2018  в Лондоні. Таке рішення ФІДЕ, пов’язане з тим, що наступний рік – стане роком шахів у Великій Британії.

Додам ще, що буду знаходитися на місці подій, проте, у першу чергу, не як журналіст, а як шахіст-любитель. Братиму участь в опен-турнірі, який проходитиме в сусідній залі з великими. Все ж, спрбую чимось порадувати і своїх читачів…

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *