Усі грали бліц, а Карлсен – у шахи

Цього року Гранд Чесс Тур проходить за дещо незвичним форматом. Почалася серія турнірів із двох змагань у швидкі шахи та бліц. У Парижі перше-друге місця по сумі двох турнірів розділили чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен та француз Максим Вашьє-Лаграв. На тай-брейку кращим виявився Магнус – 1,5:0,5.

У бельгійському Левені до складу учасників включили українця Василя Іванчука. Етап теж складався із двох турнірів – швидкі шахи (25 хвилин + 5 секунд, за кожний зроблений хід, починаючи з першого). 10 учасників грають кожний з кожним. За перемогу нараховується 2 очки, нічию – одне.

Василь Іванчук

Василь Іванчук

У бліц гросмейстери грали у два кола. Контроль часу – 5 хвилини + 3 секунди за  кожний зроблений хід, починаючи з першого. Нарахування балів – звичайне – очко та пів-очка.

У рапіді першим став Веслі Со (США) – 14 очок з 18, другим був Вашьє-Лаграв – 12, і лише третім – Карлсен – 10  пунктів. На жаль, Іванчук став лише передостаннім – 7 балів.

Але у бліці Магнус був неперевершеним – 14,5 очка з 18. І це – проти найсильніших гросмейстерів світу! Слушно зауважив Гаррі Каспаров: «Складається враження, що усі учасники грали в бліц, а Карлсен – грав у шахи».

Магнус Карлсен

Магнус Карлсен

Друге і третє місця у бліці розподілили Ващьє-Лаграв та Аніш Гірі (Голландія) – по 10 очок. Іванчук почав украй невдало – з чотирьох поразок, і перший день закінчив на дев’ятому місці з десяти.

Але наступного дня Василя просто було не впізнати. Він почав громити суперників одного за одним. Почав з росіянина Яна Непомнящего та Левона Ароняна з Вірменії. Лише проти Карлсена, що грав бліц у бісову силу, львів’янин зазнав поразки. Але на фініші знову пішли перемоги – над Анандом, Вашьє-Лагравом та Баадуром Джобавой (Грузія). Словом, Василь укотре довів, що, коли він у доброму гуморі, може перемогти будь-кого.

Максим Вашьє-Лаграв

Максим Вашьє-Лаграв

Загальний підсумок Левена: Карлсен – 25,5 очка, Со – 22,5, Вашьє-Лаграв – 22. На жаль, Іванчук попри успіх останнього дня так і лишився дев’ятим – 15,5 очка.

У Гранд Чесс Турі лишилося два етапи – у Сент-Луїсі та Лондоні. Там вже буде гра у класичні шахи. Проте не буде Василя Іванчука.

Петро МАРУСЕНКО.   

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *