Український гросмейстер захопив лідерство

Турнір на острові Мен почався з такого цікавого епізоду. Перед стартом чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен підійшов до суддівського столика. Місцевий суддя – такий собі літній англійський джентльмен – спитав його: «Ви хочете зареєструватися»? «Так» «З якої Ви країни»? «З Норвегії», — скромно відповів чемпіон. У першому турі центральною була зустріч американця Фабіано Каруани з росіянином Володимиром Крамником. Цікавість до цієї гри підсилювалася ще й тим, що обидва шахісти конкурують за вихід до турніру претендентів 2018 року. Двоє шахістів з найвищим середнім рейтингом протягом 2017 року потрапляють туди напряму. На два місця претендують ці двоє та ще й Веслі Со (США).

Ці шахісти йшли буквально врівень. І от після цієї зустрічі, в якій Крамник поступився, він значно погіршив свої шанси на ТП. А, програвши в третьому раунді ще одному американцю Джеймсу Тарджану, росіянин і взагалі відпав від конкуренції. Цікаво, що Тарджан, колись непоганий гросмейстер, 30 років узагалі не грав у шахи, працював бібліотекарем.

Магнус Карлсен

Магнус Карлсен

Потім Володимир зіграв унічию з міжнародним майстром Лоуренсом Трентом. І як написали з цього приводу на одному із шахових сайтів – «іще один цвях у домовину Крамника»…

Українець Павло Ельянов стартував дуже вдало. У перших трьох турах він не втратив і пів-очка. У четвертому – йому дістався неприємний суперник, а саме американець Олександр Лендерман, який вибив його в першому раунді Кубка світу. Чорними харків’янин дістав трохи гіршу позицію, але захищався досить чітко і зробив нічию.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

У п’ятому раунді Павло грав білими з екс-чемпіоном світу Рустамом Касимджановим з Узбекистану. Уже з дебюту українець залізними лещатами прихопив суперника, і всі спроби Касимджанова вислизнути ні до чого не призвели.

Павло переміг і тепер лідирує разом з Карлсеном. Магнус пройшов у другому турі через дуже неприємну позицію проти американського гросмейстера Євгена Перельштейна (сина житомирського майстра спорту). Але Євген не витримав напруги боротьби і почав згортати боротьбу, та «уповзти з килима» йому таку і не вдалося. Єдині пів-очка Магнус втратив чорними проти Касимджанова.

Несподівано невдало стартувала китаянка Хоу Іфань – 3 очка. При тому, що їй в суперниці (як і на турнірі в Гібралтарі в січні) дають лише жінок. А в п’ятому турі вона взяла так званий «бай», тобто нічию без гри.

Анна Ушеніна, попри те, що була заявлена в турнірі, участі в ньому не бере. А Інна Гапоненко має в своєму активі два очки. .

Сьогодні, 28 вересня, відбудеться шостий тур, в якому зустрінуться Ельянов (білі) та Карлсен.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *