Українці в Китаї: могло бути і краще…

Міжнародний турнір гросмейстерів, який щойно закінчився в китайському Даньчжоу, тріумфу українським гросмейстерам не приніс. Серед десяти учасників Василь Іванчук став сьомим, а Руслан Пономарьов – восьмим.

Проте, слід відзначити, що Іванчук вкотре підтвердив свою репутацію шахового Робін Гуда. Єдину свою перемогу він здобув над китайцем Дін Ліреном, володарем найвищого рейтингу. При цьому, треба сказати, що в останніх змаганнях лідер шахістів Піднебесної не лише демонстрував упевнену гру, а й не програв жодної партії.

Василь Іванчук

Василь Іванчук

У підсумку на рахунку Василя – 4,5 очка з 9. Можливо, на його гру вплинула радісна звістка, яка надійшла під час турніру. Асоціація шахових професіоналів виділила своє місце на участь у Кубку світу саме Іванчуку. Таким чином квота українців збільшилася до п’яти гросмейстерів. Нагадаємо, Кубок проходитиме у вересні в Грузії.

Пономарьов набрав 3,5 очка. І знову в нього просліджується та сама біда, що переслідувала Руслана в останніх турнірах. Він здобуває перспективні позиції, та потім починає припускатися помилок – не виграє виграшні, програє рівні партії. Очевидно, що киянин не витримує напруження боротьби. Можливо, на турнірі в Білі, який почнеться за кілька днів, Пономарьову удасться реабілітуватися.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

Переможцем змагань став китаєць Вей І, який поступово відпрацьовує, аванси, які він отримав ще кілька років тому. Вей набрав 6,5 очка з 9 і на один пункт випередив Ле Кванг Лема з Вєтнаму та Дін Лірена. По 5 очків на рахунку Аркадія Найдича, який нині представляє Азербайджан та господаря турніру Ван Хао.

Петро МАРУСЕНКО. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *