Українці боротимуться за престиж у Піднебесній

Вчора, 9 червня, в китайському місті Даньчжоу стартував шаховий турнір 10 гросмейстерів у одне коло. У ньому грають п’ятеро китайців та стільки ж приїжджих. Серед них і двоє українців. Нашу країну представлятимуть найтитулованіші гравці: Василь Іванчук та Руслан Пономарьов.

Склад учасників: Дін Ліжень (2781), Юй Яньї (2753), Вей І (2738), Ван Хао (2696), Лу Шанлей (усі – Китай, 2638), Іванчук (2729), Ле Куанг Льєм (В’єтнам, 2726), Володимир Малахов (Росія, 2722), Аркадій Найдіч (Азербайджан, 2712).

І хоча цей турнір не є відбірковим, все ж таки він матиме певне значення для українських метрів. Пономарьов невдало виступив на двох останніх змаганнях – особистому чемпіонаті Європи та командному чемпіонаті світу – і уперше за багато років його рейтинг став нижче за 2700. Думається, що Руслан прагнутиме повернутися на цей рубіж.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

Із змінним успіхом грав і Василь. Щоправда, останні його змагання були у швидкі шахи. Він переконливо обіграв у матчі сильного чеського гросмейстера Навару – 8:4, а от у етапі Гран Чес Тур зіграв посередньо. Невдало виступив у «рапіді» та у перший день бліцу. Щоправда, у другий день він розташувався у таблиці слідом за чемпіоном світу норвежцем Магнусом Карлсеном, чим вкотре підтвердив свою силу.

До того ж, усім відомо, що Іванчук особливо добре грає, коли турніри не носять відбіркового характеру. Він почувається розкуто і здатен на найкращі досягнення як творчі, так і спортивні.

Василь Іванчук

Василь Іванчук

Головним фаворитом є Дін Ліжень, який реально претендує на вихід до турніру претендентів (у серії Гран-прі ФІДЕ) і є на сьогоднішній день шахістом номер один у Піднебесній. Давно вже чекають злету від талановитого Вей І. Отож боротьба обіцяє бути цікавою.

Дін Ліжень

Дін Ліжень

 

Контроль часу – півтори години на 40 ходів та півгодини до кінця партії з додаванням 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *