Турові закінчення ніколи не виграються

Сьома партія матчу на першість світу між українською чемпіонкою Марією Музичук та китайською претенденткою Хоу Іфань закінчилася внічию на 81-у ході.

1

P 2

Після невеликої перерви (в 5-ій партії) китайська шахістка знову повернулася до ходу 1.е2-е4. Марія, яка зауважила на одній з прес-конференцій, що вірить у свої варіанти, втретє обрала відкритий варіант іспанської партії.

!P 5

Цього разу Хоу пішла на 9-у ході уже на третє продовження. Але це знову не засмутило чемпіонку світу. Вона упевнено грала в дебюті й досягла комфортної рівноваги. Єдине, що завадило їй, це – цейтнот. До речі, брак часу вже не перший раз позначився на грі Музичук. Та цього разу їй вдалося і в таких умовах знаходити вірне рішення.

Щоправда, слід відзначити, що китайська шахістка, яку вважають «залізною леді» шахів, теж проявила свої людські якості. На 40-у ході вона помилилася, хоча могла захопити ініціативу. Натомість, Марія, в якої лишилися лічені секунди на контрольний хід, не розгубилася і знайшла найкраще продовження.

!P 3

А от через три ходи вона, на жаль, не наважилася піти на загострення ситуації. Хоча безпристрасний аналіз показує, що це давало їй вагомі шанси на перемогу. Потім Марії навіть вдалося виграти пішака. Та, як відомо, турові закінчення мають сильні нічийні тенденції. Відомий гросмейстер та жартівник Савелій Тартаковер навіть придумав такий парадоксальний афоризм: «турові закінчення ніколи не виграються».

Так воно і сталося у цій партії. Суперниці погодилися на нічию. Це була найдовша зустріч у матчі. Якщо у попередніх шести іграх суперниці жодного разу не дісталися й сорокового ходу, то тут вони зробили цілих 81.


 

Іспанська партія

Хоу Іфань – Музичук

Сьома партія


 

Рахунок матчу став – 4,5:2,5 на користь Хоу Іфань. Та можна відзначити, що такої великої ігрової переваги, як про це свідчить рахунок, ми не спостерігаємо. Чого не вистачає Марії, то це досвіду і упевненості в своїх силах.

!P 4

 

Але втрачати їй немає чого, і, сьогодні, 12 березня, вона спробує білими завдати першої поразки китаянці, яка досі у трьох довгих матчах на першість світу не сказала ще слова «здаюся».

Петро Марусенко.

Фото Яків Паламар.

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *