Троє українок у пелотоні континентального форуму

У румунському курорті Мамая перетнув екватор чемпіонат Європи серед жінок. Нагадаємо, що крім звання чемпіонки континенту шахсітки виборюють 14 місць до чемпіонату світу.

1

Українки, яких представлено семеро розділилися на дві групи. До першої входять наші олімпійські чемпіонки Інна Гапоненко та Анна Ушеніна, а також надія українських шахів Юлія Осьмак. Усі вони набрали по 4,5 очка з 6. Причому наші дівчата не зазнали досі жодної поразки.

Анна Ушеніна

Анна Ушеніна

До цього проміжного результату вони йшли різними шляхами. Гапоненко стартувала просто відмінно три очка з трьоїх. Причому демонструвала цікаву, різноманітну гру. Та надалі досвідчена шахістка із Херсона почала грати, як кажуть, на результат.

Юлія Осьмак

Юлія Осьмак

Яскравий приклад її партія з росіянкою Олександрою Гарячкіною, чи не головною претенденткою на перемогу в турнірі. У варанті Свєшникова сиціліанського захисту виникла доволі заплутана позиція. Інна мала вибір — рокірувати у довгий бік, після чого вона могла розраховувати на перевагу, але її король, при нагоді, міг потрапити в дуже небезпечну ситуацію, або зробити коротку рокіровку — і тоді чітко проглядали нічийні обриси. Гапоненко обрала другий варіант, і суперниці тут же уклали мирну угоду.

Інна Гапоненко

Інна Гапоненко

Ушеніна та Осьмак трохи засиділися на старті та потім різко додали. Анна взяла гору в останніх двох турах, Юлія здобула 2,5 у трьох партіях. Цікаво, що обидві перемоги в шостому раунді наші шахістки здобули у приблизно однаковій манері.

Вони грали білими, й їх суперниці (румунка Кристина Фойшор та англійка Йованна Хузка) застосували захист Каро-Канн.

Українські дівчата зупинилися на варіанті 3.е5 та пробивали захист чорних у довготривалій боротьбі.

Єдина різниця, що Осьмак вела боротьбу при ферзях, а Ушеніна швидко перейшла до ендшпілю, де продемонструвала відмінну техніку.

Інша четвірка українок має докласти максимум зусиль, щоб спробувати потрапити до 14 найкращих. По три очки з шести мають Ольга Калініна (Бабій) та Анастасія Рахмангулова. Остання демонструє справжній бійцівський характер, на її рахунку по три перемоги й поразки. На пів-очка менше мають Наталія Букса та Євгенія Долуханова. Наталія, яка стартувала з чудової перемоги чорними над досвідченою росіянкою Анастасією Боднарук, потім дещо забуксувала. А от її суперниця набрала за цей час — 4,5 очка з 5.

Наталія Букса

Наталія Букса

Після 6-го раунду одноосібною лідеркою стала екс-чемпіонка світу Антоанета Стефанова з Болгарії — 5 очок. У своїй останній зустрічі вона перемогла білими Юлію Швайгер з Ізраїлю, дружину гросмейстера Аркадія Найдича, який нині представляє Азербайджан. Нагадаємо, що Юлія родом з України, під прапором якої вона виграла кілька світових та європейських юнацьких турнирів.

R

Місця з другого — по тринадцяте розділяє дюжина шахісток, серед яких троє наших. Сьогодні, 2-го червня, на турнірі вихідний. А завтра на Юлію Осьмак чекає нелегкий іспит — вона гратиме чорними з Гарячкіною. Також чорний колір матиме Ушеніна, її суперницею стане Катерина Аталік з Туреччини. Й нарешті Гапоненко гратиме з Боднарук.

Петро МАРУСЕНКО.

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *