Ще один тріумф Анни Музичук!

Львів’янка Анна Музичук тріумфально закінчила 2016 рік. Після того, як вона виграла чемпіонат світу із швидких шахів, мабуть, було важко очікувати, що Аня виграє ще й бліц. І не тому, що вона не спроможна це зробити. Просто, після такого гучного успіху настає природне розслаблення, важко примусити себе працювати на повну потужність… Але старша Музичук довела, що їй все до снаги.

Анна Музичук

Анна Музичук

Турнір жінок проходив за швейцарською системою у сімнадцять турів. Контроль часу — три хвилини плюс дві секунди за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Насправді, Анна почала турнір не дуже потужно: три перші партії закінчила унічию, потім мала 2,5 очка з 5. Але після цього українка стала грати просто чудово і на фініші першого дня вона здобула чотири перемоги поспіль. Проте вона відставала на очко від росіянки Олександри Костенюк.

Олександра Костенюк

Олександра Костенюк

Другий день львів’янка почала як під копірку з першого. Знову три нічиї. Проте цього разу суперниці були значно серйозніші. Китаянка Ю Веньюнь, росіянки Костенюк та Валентина Гуніна. Але на фініші Музичук була просто нестримна. Вона виграла п’ять зустрічей поспіль. Серед переможених були молода зірка китайських шахів Тан, Хампі Конеру з Індії та екс-чемпіонка світу з класичних шахів Антоанета Стефанова з Болгарії. В останній зустрічі, власне, і вирішувалася доля чемпіонського титулу.

Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова

Болгарська шахістка мала беззаперечну перевагу, та Анна весь час наполегливо вишукувала шанси. Кінець кінцем Стефанова помилилася і склала зброю. Хтось може сказати, що нашій шахістці сильно пощастило. Але давно відомо, що сильним шахістам і щастить сильно, а дуже сильним – щастить дуже сильно. Та як можна щось казати про везіння у бліц-партії, де у кожної суперниці у критичний момент лишалося часу менше, ніж півхвилини.

Словом, так чи інакше, але Анна Музичук набрала 13 очок із 17 і привезла чергову корону до України. На пів-очка відстали Катерина Лагно та Гуніна – обидві Росія. Інші українські учасниці закінчили турнір так: Інна Гапоненко та Наталія Жукова – по 9,5 очок, Ушеніна – 9.

Анна Музичук

У чоловіків перше – друге місця розділили Сергій Карякін, який представляє Росію та чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен – по 16,5 очка з 21. Додаткові показники були на боці Карякіна. Третє місце у росіянина Даніїла Дубова – 14,5 очка. Українці виступили так: Антон Коробов та Василь Іванчук – по 13, Володимир Онищук – 12,5, Андрій Волокитін – 10,5, Олександр Бортник та Олександр Моісеєнко – по 10.

Петро МАРУСЕНКО, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *