Шахова трагедія Ельянова

Українські шахісти втратили рівно половину після першого кола Кубка світу, який почався в Тбілісі. Троє з шести наших гросмейстерів відправилися додому. Інакше, ніж шаховою трагедією не назвеш те, що сталося з Павлом Ельяновим. У захисті Нимцовича проти американця Олександра Лендермана він білими обрав варіант, в якому партія одразу після дебюту перейшла до закінчення. Невелика перевага була на боці Павла. Поступово він нарощував її й вміло скористався з похибок суперника.

Українець виграв два пішаки, і партія перейшла до технічної стадії. Здавалося, нічого не завадить йому довести партію до перемоги. Та сталося диво. Харків’янин припустився страшної помилки, проґавив фігуру і невдовзі змушений був зупинити годинника.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

Залишалася ще надія відігратися чорними у другій партії. Та, мабуть, Павло знаходився у поганому психологічному стані. Хоча йому вдалося нав’язати супернику боротьбу, проте провів її Ельянов не найкращим чином, програвши вдруге. 0:2 – і головна надія українських шахістів припиняє боротьбу.

Руслан Пономарьову протистояв індійський шахіст Сетураман. Першу зустріч білими екс-чемпіон світу досить швидко закінчив унічию. А в другій – поступився. І це при тому, що його суперник, образно кажучи, пробивав повз ворота з кількох метрів. Та Руслан кілька разів не скористався з нагоди врятувати партію. Рахунок 1,5:0,5 – на користь індійця.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

Досить драматичним був матч Олександра Арещенка проти росіянина Антона Демченка. Наш шахіст потрапив у кепську ситуацію білими в першій партії, та його суперник догрався до програшу. У другій партії Олександр слушно пожертвував фігуру, згодом дістав перевагу, та втратив не лише її, а й таку потрібну нічию.

Олександр Арещенко

Олександр Арещенко

У перебої Демченко здобув перемогу білими,але Арещенко відігрався. Але вдруге цей номер не пройшов. Після програшу чорними наш земляк здобув вирішальну перевагу, та припустився фатальної помилки і програв. Він поступився в матчі з рахунком – 2:4.

Та годі вже про сумне. Мартин Кравців переграв у першій зустрічі Ігоря Коваленка з Латвії. А потім твердою рукою довів другу партію до нічиєї, хоча мав шанси і на виграш. Мартин переміг – 1,5:0,5.З таким самим рахунком взяв гору і Юрій Кузубов, який урятував білими партію проти білоруса Сергія Жигалка у вельми важкій ситуації. А в другій зустрічі Юрій чорними переграв суперника у туровому закінчені.

І нарешті порадував ветеран українських шахів та їхній багаторічний лідер Василь Іванчук. Хоча у першому двобої він не зміг переграти казаха Муртаза Кажгалєєва – нічия, а другий – також закінчився миром, на тай-брейку Василь був на висоті. Він переміг двічі. Отож, 3:1 – на його користь.

Треба сказати, що за винятком Ельянова та Пономарьова фаворити пройшли у друге коло, хоча деяким з них довелося відіграватися і грати пребої...

Отож, у другому раунді Іванчук зустрічається з поляком Анджеєм Дудою. І це буде непростий двобій. А що вже казати про Кравціва, який протистоятиме китайцю Дін Ліженю та Кузубова, який змагатиметься з Шахріяром Мамедьяровим з Азербайджану.

Петро МАРУСЕНКО.          

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *