Сестри Музичук боротимуться в Батумі за перемогу

Сьогодні, 20 квітня у Батумі стартує третій етап Гран-прі серед жінок. Взагалі, з ФІДЕ не засумуєш, вкотре воно міняє терміни, правила, кількість учасниць.

1

Батумі Гран-прі 2016

Діячі Міжнародної федерації змінили формат серії, що вже йде, і замість чотирьох етапів вирішили провести — п’ять. Нагадаємо, що два змагання вже було зіграно – в Монако та Тегерані. Решта три пройдуть, якщо, звичайно, ФІДЕ вкотре не змінить правила, в грузинському Батумі 20.04 – 03.05, китайському Ченду (з 1 по 15 липня) та російському Ханти-Мансійську – у листопаді.

Для того, щоб провести п’ять етапів, треба додати ще шахісток. За цим справа не стала. Новими учасницями стали: грузинки Бела Хотенашвілі, Лела Джавахішвілі, вірменка Еліна Даніелян та Ольга Гиря з Росії. Немає слів, усі дівчата вельми достойні, але за якими критеріями обрали саме їх, про це ФІДЕ, наскільки мені відомо, не повідомляла.

Бела Хотенашвілі, Лела Джавахішвілі, Еліна Даніелян та Ольга Гиря

Бела Хотенашвілі, Лела Джавахішвілі, Еліна Даніелян та Ольга Гиря

Однак, є й одна втрата, яка переважує усі здобутки разом узяті. Від подальшої участі відмовилася діюча чемпіонка світу Хоу Іфань. Вона зробила це з кількох причин. Перше, як ми вже повідомляли, Хоу звернулася до ФІДЕ з кількома пропозиціями змінити систему розіграшу чемпіонату світу. Там їх проігнорували. Це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння чемпіонки. До того ж, вона втратила мотивацію. На жаль, Марія Музичук, яка мала всі шанси відновити мотивацію Іфань, програла з великим рахунком. І Хоу вирішила, що перемагати жінок їй вже набридло. Але чи остаточне її рішення? Якщо китайське керівництво вважатиме, що титул світової чемпіонки потрібен для країни, то може поставити Хоу Іфань під рушницю.

Хоу Іфань

Хоу Іфань

 

А поки що на старт у Батумі вийдуть: українки Марія (рейтинг – 2561) та Анна Музичук (2555), Олександра Костенюк (2557), Валентина Гуніна (2497) та Гиря (2442, усі — Росія), Нана Дзагнідзе (2535), Хотенашвілі (2493), Джавахашвілі (2489), Ніно Баціашвілі (2457, усі – Грузія), Чжао Сюе (2504, Китай), Даніелян (2445) та Ельміра Скрипченко (2453, Франція).

Що ж буде далі? Кожна учасниця має зіграти по три змагання. Отож, сестри Музичук (а також одеситка Наталія Жукова) виступлять ще по одному разу (крім Батумі). За підсумками цих трьох етапів визначиться переможниця Гран-прі.

Марія та Анна Музичук

Марія та Анна Музичук

 

Але це станеться вже після того, як пройде чемпіонат-світу за нокаут-системою (у жовтні). Знову-таки, все, що пов’язано з планами ФІДЕ, треба ділити на вісім. І, думається, мало кого здивує, якщо нокаут-чемпіонат відбудеться в березні 2017…

Все ж, припустимо на хвилину, що все пройде за календарем. Тоді треба розглянути певні варіанти. Чи візьме участь в ньому Хоу Іфань чи ні? Найбільш ймовірний – другий. Бо, здається, китаянка зробила «чао» жіночим шахам. Тоді, а також, якщо Хоу гратиме, але не стане переможницею, новоспечена Королева зіграє в матчі з переможницею серії Гран-прі. Втім, є ще один варіант, коли це буде одна й та сама шахістка. Тоді матч відбудеться між нею та другою призеркою Гран-прі.

ФИДЕ

Та повернемося до Батумі. Головними фаворитками на перемогу тут, на мою думку, є сестри Музичук. Обидві весь рік пройшли підготовку до матчу з Хоу Іфань. Зайве й казати, що Анна була завжди поруч із сестрою. Вони явно підсилили свою гру. Та й дебютних наробіток у них, мабуть, залишилося чимало. До того ж, цілий місяць – достатній термін, щоб відпочити від такого важкого матчу.

Їхніми головними конкурентками стануть Дзагнідзе, Чжао Сюе, Костенюк та, можливо, Гуніна. Остання ще рік тому вважалося серед провідних шахісток світу, але за цей час різко знизила результати. Чи буде їй до снаги повернутися на свій попередній рівень, побачимо вже незабаром.

Грузинська шахістка гратиме на своєму полі, та в шахах це не завжди позитивний чинник. Китаянка, можна не сумніватися, виступить на пристойному рівні, але чи зможе боротися за перші місця – велике питання.

Батумі Гран-прі 2016

 

Ось підсумки жеребкування: 1.Джавахішвілі, 2. Хотенашвілі, 3. А.Музичук, 4. Скріпченко, 5. Гуніна, 6. Жао Ксю, 7. Бациашвілі, 8. Гиря, 9.Даніелян, 10. М.Музичук, 11. Дзагнідзе, 12. Костенюк.

У першому раунді зустрінуться сестри, і, як передбачливо повідомив один із шахових сайтів – результат першої партії можна назвати заздалегідь – нічия. Так це чи ні – перевіримо вже сьогодні.

Петро Марусенко.

1

Одна мысль о “Сестри Музичук боротимуться в Батумі за перемогу

  • 22.Апрель.2016 в 23:35
    Permalink

    Щось поки Марія не тішить результатами. Таке враження, що вона потрапила в психологічну яму чи то після матчу з Хоу Іфань, чи то після того скандалу із грошима. Я сьогодні був зайнятий по роботі і не міг стежити за партіями безперервно, але глянув десь на 10 ході і був шокований тим, що вже в дебюті Гуніна мала перевагу в часі близько 40 хвилин. Це може говорити лише про те, що Марія не впевнено себе почуває, у Львові вона дебюти завжди грала сильно і швидко. Дуже жаль, звичайно, я в неї вірю, попереду ще багато раундів, ще все можна надолужити. Головне питання: чи зможе вона вчасно отямитися від такого нокдауну?

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *