Перший етап GP FIDE був далеким від ідеалу

Закінчився перший етап Grand Prix FIDE з шахів, який проходив у Шарджі (ОАЕ) . Нагадаємо, що в ньому брали участь 18 гросмейстерів, які провели 9 турів за швейцарською системою.

Скажу відверто, це був один з найбільш нецікавих турнірів високого ґатунку. Навіть статистика свідчить про це — 21 результативна партія з 81. Приблизно чверть перемог. Особливо сумними (для глядачів) були партії росіян між собою. Досить швидко вони розписували нічиї. А треба сказати, що росіян було аж п’ять з вісімнадцяти. Також якість партій була далека від ідеалу.

Але, як кажуть футболісти, гра забувається, а результат лишається назавжди.

Перше – третє місця розподілили француз Максим Вашьє-Лаграв, росіянин Олександр Грищук та азербайджанець Шахріяр Мамедьяров, які набрали дуже скромні 5,5 очка з 9 можливих. Цікаво, що коли Максим виграв перші дві партії, він зауважив, що точно так він починав аналогічну серію минулого разу, але не зміг після цього виграти жодної партії. Й, як наврочив. Він зробив ще сім нічиїх. Щоправда, цього вистачило для розподілу першого місця…

Максим Вашьє-Лаграв

Максим Вашьє-Лаграв

Також дві перемоги і сім нічиїх на рахунку Грищука. Росіянин останнім часом показував погані результат, тому цей виступ він може вважати великим успіхом. А от Мамедьяров заслуговував на більше. Він здобув три перемоги і зазнав однієї поразки, проте демонстрував доволі розкуту і свіжу гру.

Місця з четверте по восьме розділили англієць Майкл Адамс, китаєць Дін Лірень, американець Хікару Накамура, росіяни Ян Непомнящий та Дмитро Яковенко – по 5 очок. Причому троє останніх виграли по одній партії, а решту зіграли унічию.

Майкл Адамс

Майкл Адамс

Українець Павло Ельянов опинився у групі учасників, які набрали 4,5 очка з 9 (тобто 50 відсотків) і розділили місця з 9-го по 12-е. Компанію йому склали іспанець Франциско Вальєхо, Лі Чао з Піднебесної та Ричард Раппорт з Угорщини.

Щодо виступу Павла, то, як він сам зазначив, харків’янин був не в формі. Він стартував з чотирьох нічиїх поспіль, причому не зміг обіграти білими свою постійну «клієнтку» Хоу Іфань – нічия. Далі справи пішли ще гірше – Ельянов зазнав двох поразок. Та фініші здобув дві перемоги. І тепер може слушно заявити, що втрачено все крім честі.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

Наш гросмейстер пообіцяв у наступних двох етапах, де він виступатиме, зіграти краще. І ми віримо, що його слово не розійдеться з ділом.

Треба сказати, що для того, щоб Павлу потрапити до двійки найкращих за сумою трьох етапів, принаймні йому доведеться хоча б раз стати переможцем. Віримо, що українцю це до снаги.

Не зовсім зрозуміло, на якій підставі включили до серії чемпіонку світу серед жінок Хоу Іфань з Китаю. Чемпіонкою вона ще лишатиметься максимум до третього березня. Вона замінила свого співвітчизника Вей І, який насправді є дуже перспективним шахістом. Що до Хоу вона змогла зробити нічиї у перших восьми партіях, але в останній зустрічі її розгромив Мамедьяров. Вона набрала 4 очки та розділила 13-14 місця з Левон Ароняном (Вірменія). Для Левона цей турнір став справжньою катастрофою.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *