Перемога Ароняна через 12 років!

Фінальний матч Кубка світу між Левоном Ароняном (Вірменія) та китайцем Дін Ліженєм, який щойно закінчився в Тбілісі, був вельми напруженим, і його результат визначився лише на тай-брейку.  Фінал, як ви знаєте, складався з чотирьох класичних партій. Дивлячись на першу з них, де Аронян грав білими, я із сумом згадував чвертьфінальну чорну зустріч Василя Іванчука проти Левона. Ну, чому наш Василь не обрав ту ж систему в англійському початку, що й китайський шахіст? Дін Лірень дуже легко зрівняв гру і досягнув нічийного результату.

Проте в другій зустрічі вірменський шахіст чорними в каталонському захисті спромігся перехопити ініціативу і перейшов до ендшпілю з великими шансами на перемогу.  Але нервова гра призвела до того, що Аронян кілька разів випустив нескладний виграш. Дві останні зустрічі також закінчилися мирним результатом, хоча ініціатива була скоріше на боці Левона.

Левон Аронян

Левон Аронян

На тай-брейку уже в першій партії досвідченіший шахіст білими буквально розгромив свого суперника. У другому двобої шальки терезів коливалися, певного моменту у китайця, який грав білими, була величезна перевага. Та нерви підвели молодого шахіста, і він почав помилятися і знову склав зброю. Отож, підсумок матчу – 4:2 на користь Ароняна.

Шахіст, якому 6 жовтня виповниться 45 років, завоював Кубок світу вдруге. Він був першим володарем цього трофея 12 років тому. Тоді він у фіналі Левон обіграв нашого Руслана Пономарьова.

 

Перший приз цього разу був 96 тисяч доларів, Дін Лірень вдовольнився 64 тисячами (шахове число!), півфіналісти одержали по 40 тисяч «зелених», а чвертьфіналісти (в тому числі і Іванчук) – по 28.

Отож, ще раз нагадаємо, що серед українців найкращим став Василь Іванчук. Він пробився до чвертьфіналу, по дорозі обіграв таких гігантів, як Аніш Гірі та Володимир Крамник. І йому дуже не пощастило, що на його шляху опинився найсильніший гравець Кубка.

Петро МАРУСЕНКО, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *