Перед останнім боєм

Сьогодні, 3 березня, ми узнаємо ім’я нової чемпіонки світу з шахів. У вирішальному двобої зійдуться українка Анна Музичук та Тань Чжун з Китаю. Шахістки вже зіграли чотири зустрічі в класичні шахи, які закінчилися унічию – 2:2.

Четверта партія, в якій білий колір був у Тань, виявилася найбільш сухою та безбарвною. Відчувалося, що обидві шахістки не заперечують проти нічиєї, яку вони і зробили, зігравши трохи більше ніж півтори години.

Тань Чжун та Анна Музичук

Тань Чжун та Анна Музичук

 

Таким чином дівчата подарували всім любителям стародавньої гри чудове видовище – тай-брейк. Почнеться воно з двох партій у швидкі шахи – по 25 хвилин у кожної шахістки, причому за кожний зроблений хід, починаючи з першого додається по 10 секунд.

У кого ж шанси кращі? У кожної з претенденток на корону є свої плюси і мінуси. За Анну Музичук говорять такі чинники: вона перед Новим роком стала чемпіонкою світу із швидких шахів та бліцу. Отож, грає в них цілком пристойно. Це її перший тай-брек на цьому чемпіонаті, тоді, як для суперниці він буде вже четвертим. Отож, більш втомленою має бути представниця Піднебесною. І третє, перевага в дебютній підготовці. Ну і нарешті все ж таки перевага в класі на боці нашої шахістки.

На користь китаянки можна сказати те, що вона виграла три тай-брейку, причому два з них на Армагеддоні, що свідчить про неї як про чудового бійця, яка відчайдушно бореться до кінця. Скільки разів Тань була на краю прірви, відстаючи в рахунку, і кожного разу виходила сухою із води. Ще одне: у класичних партіях Тань грала швидше за суперницю. Хоча, звичайно, можна списати це на рахунок того, що в неї вже не було сил глибоко вдумуватись в позицію.

Тань Чжун

Тань Чжун

Українські гросмейстери Михайло Бродський та Михайло Голубєв розповіли журналісту Євгену Кузьменку, що головне зберігати свіжу голову і не передати куті меду з підготовкою до гри. Головне – ясна голова і стан нервовою системи.

В такому ж дусі розмірковує і Павло Ельянов: «Анна має зберігати холоднокровність і концентрацію. Сподіваюсь їй удасться дистанціюватися від зайвого напруження, а вийти і зіграти в свою дуже високу силу, не думаючи про результат. Все буде добре»!

І хоча дебют не буде відігравати надмірно високу роль, все ж таки вдала постановка партії може стати передумовою для комфортної, а зрештою – переможної гри.

Спробуємо вгадати, як розвиватимуться події в дебюті. Чомусь мені здається, що китаянка білими відмовиться від першого ходу 1.d4, на користь 1.Кf3. Потім вона обов’язково фіанкеттуватиме свого білопольного слона. До речі, в такому дусі розвивалася її партія проти Музичук на згаданому чемпіонаті світу з бліцу. У тривалій боротьбі Анна чорними взяла гору.

Анна Музичук

Анна Музичук

Щодо гри чорними, китаянка явно постане перед певними проблемами. Думається, що вона відмовиться від «французьких експериментів» і обере сіціліанський захист. Тут, як на мене, можна очікувати «драконівські» побудови. Наскільки удало скористається українка з дебютної преваги, настільки близькою вона буде до перемоги. Утім, це лише припущення, а як воно буде насправді, побачимо вже незабаром.

Нагадаю, що якщо матч закінчиться унічию, контроль зменшиться аж до 10 хвилин (плюс 10 секунд). Потім при необхідності до п’яти хвилин (плюс ті ж 10 секунд), а якщо і ця серія завершиться мирно, то буде той самий Армагеддон, де білі имають п’ять хвилин, а чорні – лише чотири. Секунди додаватимуться лише з 61-го ходу. Проте чорні в разі нічиєї стануть володарем корони.

 

Якщо ви спитаєте, який же мій прогноз – Анна Музичук переможе вже в першій серії з двох партій.

Отож, об 11.30 за київським часом шахістки вийдуть на бій…

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *