Нічийна смерть шахів не відбулася

Старт останнього турніру Гран-чес- тур  в Лондоні, де зібралися майже всі найсильніші шахісти планети, виявився гнітючим. Ще б пак! Завершилися вже 19 партій турніру – тобто майже повні чотири тури, а гросмейстери не здобули ще жодної перемоги.

Мимоволі, згадалися часи Хосе-Рауля Капабланки, особливо  початок 20-х років, коли шахам передрікали нічийну смерть. Вважалося, що геніального кубинця просто неможливо обіграти. Та потім знайшовся Олександр Альохін, який несподівано переміг Капабланку в матчі до шести перемог.

І от знову. Та потім все разюче змінилося. Першу ластівку приніс Сергій Карякін, костюм якого обклеєний рекламними нашивками як новорічна ялинка іграшками. Та от Карякін вирішив білими насісти на американця Фабіано Каруану в гострому сіціліанському захисті.  Утім, американець прийняв виклик і поступово переграв суперника.

Фабіано Каруана

Фабіано Каруана

А потім прорвало, Каруана, а також росіянин Ян Непомнящий почали по черзі перемагати, і на фініш прийшли з однаковим результатом – по 6 очок з 9. Натомість не вельми вдало складалася гра у чемпіона світу Магнуса Карлсена. Щоправда, йому вдалося переграти англійця Майкла Адамса, хоча цей виграш не виглядав таким уже обов’язковим. Але наступного дня чемпіон світу білими швидко розвалив приблизно рівну позицію проти Непомняшего, віддав фігуру і невдовзі зупинив годинник.

Під загрозою стала перемога норвежця в усій серії Гран-чес-тур. Та він спромігся зібратися і чорними взяти гору над вірменським шахістом Левоном Ароняном. До речі, це дуже важливо у психологічному плані, бо Ароняна на сьогоднішній день вважають головним претендентом на матч з Карлсеном.

У перебої за перемогу в Лондоні більш умілим виявився Каруана, який переміг Непомнящего з рахунком — 2,5:1,5. Це ще більше заслуговує на пошану тому, що Фабіана грав тай-брек після шестигодинної партії проти Адамса, в якій він теж узяв гору.

Остаточні підсумки турніру: 1. Каруана – 6 очок, 2. Непомнящий – 6, 3-5. Максим Вашьє-Лаграв (Франція), Карлсен, Со – по 5, 6. Хікару Накамура (США) – 4,5 , 7. Аронян – 4, 8. Карякін – 3,5 , 9-10. Адамс та Віші Ананд (Індія) – по 3 очки з 9.

Отож, переможцем серії став Карлсен – 41 пункт, за загальну перемогу чемпіон світу отримав 100 тисяч доларів. А всього  — 245 тисяч 417, Вашьє- Лаграв –  38 пунктів  та 50 тисяч за загальне друге місце. Всього Максим покав у кишеню – 207.917 долларів.

Треба додати, що останній турнір Гран-чес-туру проходив як частина шахового фестивалю Лондон-класік, який проходив удев’яте. Це дуже масштабний фестиваль, в якому бере участь понад 1000 шахістів, а серед них – велика кількість школярів. А його організатор – Малкольм Пейн заслуговує право претендувати на звання найкращого організатора світу…

Петро МАРУСЕНКО.   

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *