Не за те батько сина бив, що програв…

На третьому етапі жіночого етапу Гран-прі ФІДЕ, який проходив у Батумі, зіграно чотири тури з одинадцяти. Тут не все сталося, як гадалося українським прихильникам шахів.

1

Старт виявився просто приголомшливим для Марії Музичук. Після запланованої нічиєї із своєю сестрою Анною, вона зазнала двох поразок. Марія білими поступилася Альміри Скрипченко та чорними – Валентині Гуніній. Наш постійний читач Максим вбачає причини цього в тому, що вона потрапила в психологічну яму чи то після матчу з Хоу Іфань, чи то після скандалу із грошима. Можливо, так воно і є.

Марія Музичук

Марія Музичук

Але хочеться додати, що в у зустрічі зі Скричпченко Марія вважала себе зобов’язаною будь що обіграти суперницю. До того ж, вона обрала не принциповий дебютний варіант. А коли на шахівниці виникла приблизно рівна позиція, Марія всіляко ухилялася від нічиєї, хоча об’єктивних причин для цього не було. Отож, вона і була покарана за це.

Альміра Скрипченко

Альміра Скрипченко

Нагадаємо, що Капабланка вважав, що, коли його суперник (навіть слабкий) зробив низку сильних, ходів поспіль, то він заслужив на нічию, і ламати позицію не слід. Тим більше, що Альміра зовсім не є слабкою шахісткою, що вона нещодавно підтвердила у Лондоні, де, змагаючись із чоловіками, потрапила до півфіналу Кубку Мачульского.

Валентина Гуніна

Валентина Гуніна

А прагнення відігратися за будь-яку ціну призвело її до другої поразки. Адже Музичук мала гарну позицію проти Гуніної (попри те, що витратила багато часу на дебют). Але коли Валентина застосувала блеф, після якого Марія могла перехопити ініціативу, львів’янка розгубилася і припустилася кількох фатальних помилок. Тут, думається, доречно буде згадати іншого чемпіона світу – Тиграна Петросяна, який вважав за краще після поразки зробити нічию, щоб привести в порядок свою нервову систему.

Ось чому, хоча у зустрічі четвертого раунду проти китаянки Чжао Сюе, екс-чемпіонка світу знову не виграла, проте грала Музиук-молодша добре, тримала хід партії в своїх руках. Можливо, десь вона могла зіграти трохи краще і поборотися за перемогу, та ніде її шанси не були гіршими — нічия.

Анна Музичук

Анна Музичук

Дуже добру гру натомість демонструє Анна, Вона мала перевагу чорними проти Дзагнідзе, але не реалізувала її – нічия. Наступного дня вона в чудовому стилі подолала Лелу Джавахішвілі.


Французький захист

Музичук А. – Джавахашвілі

Третій тур


Батумі Гран-прі 2016

У перших чотирьох турах шахістки бються з усіх сил, причому явного фаворита поки що немає. Становище таке: 1-4. А.Музичук, Джавахішвілі, Скрипченко та Дзагнідзе – по 2,5 з 4, 5-9. Баціашвілі, Гиря, Гуніна, Даніелян та Костенюк – по 2, 10-11. Чжао Сюе та Хотенашвілі – по 1,5, 12. М.Музичук – 1.

Вчора, 24 квітня, був вихідний день.

Сподіваємося, що він добре прислужиться Марії Музичук, яка, хоча й посідає останнє місце, проте відстає від лідерів усього на півтора очки. Думається, їй до снаги здійснити подорож у верхню частину турнірної таблиці.

Петро Марусенко.

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *