На Кубку світу зіграють шестеро українців

Визначилися всі учасники Кубка світу, який пройде у вересні  (2- 28) 2017 року в Тбілісі. Список учасників приємно здивував. Для українських фахівців та уболівальників несподіванкою стала поява серед гравців Руслана Пономарьова. Він потрапив до списку як номінант ФІДЕ. До цього Міжнародна шахова федерація не сильно жалувала українських шахістів.

Що ж сталося? Можна лише припустити. Або це рішення діючого президента ФІДЕ Кірсана Ілюмжинова, який готується до майбутніх перевиборів. Або, навпаки, він не має відношення до цього рішення. Так чи інакше, але для Руслана це – приємна новина. І можливо, вона стане стимулом для нього – по-справжньому підготуватися до цього відповідального змагання і нагадати про себе як про шахіста еліти.

Кірсан Ілюмжинов

Кірсан Ілюмжинов

Для цього у Пономарьова усе є. Було б лише бажання битися «не щадя живота своего»!

Уперше за весь час проведення Кубків світу (це кожного непарного року, починаючи з 2005 року) у них візьмуть участь усі найсильніші шахісти світу.

Руслан Пономарьов

Руслан Пономарьов

Контракт підписали: чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен, колишній претендент Сергій Карякін (Росія). Володарі найвищого рейтингу (після Карлсена):  Веслі Со, Фабіано Каруана (обидва – США) та Володимир Крамник (Росія). З них трьох двоє (найвірогідніше – американці) потраплять до турніру претендентів. Також п’ятірка тих, хто може потрапити туди ж після завершення Гран-прі  ФІДЕ. А це: Шахріяр Мамедьяров, Теймур Раджабов (обидва – Азербайджан), Дін Ліжень (Китай), Максим Вашьє-Лаграв (Франція) та Олександр Грищук (Росія). З них двоє вийдуть до омріяного змагання.

За регламентом два фіналісти Кубку світу теж мають право зіграти в ТП. Добре. Якщо ним стануть ті, кого немає серед перелічених вище гравців (наприклад, Пономарьов та Павло Ельянов!?). Тоді все зрозуміло. Але, якщо фіналістами стануть Карлсен і Со? Хто ж тоді буде номінантом від Кубка світу? Ви скажете,півфіналісти. Можливо. Але знову таки, ними можуть стати Карякін і Каруана – тоді що робити?

А ще є варіанти – коли серед переможців буде один з тих, хто не завоював право грати в ТП, а другий – чемпіон або претендент. Що тоді?

Добре було б, якщо ФІДЕ оголосила свої пріоритети до початку Кубка світу. Бо інакше – виникне хаос, який дасть можливість маніпулювати чиновникам з ФІДЕ. Як гадаєте, чи дадуть вони роз’яснення до Кубка в Тбілісі?

FIDE

А поки що нагадаємо, що із 128 шахістів (і шахісток) гратиме шестеро українців. Крім Пономарьова, це ще Ельянов (як півфіналіст попереднього Кубку), Василь Іванчук (номінант Асоціації шахових професіоналів), а також Олександр Арещенко, Мартин Кравців та  Юрій Кузубов, які відібралися з чемпіонату Європи цього року.

Петро МАРУСЕНКО. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *