Містично незручний суперник…

Закінчився один із найсильніших шахових опенів світу – турнір на острові Мен. Торішній переможець український гросмейстер Павло Ельянов знову був близький до успіху. На заваді йому стали причини психологічного характеру.

Після блискучого старту (4,5 очка з 5) Павло білими грав з чемпіоном світу норвежцем Магнусом Карлсеном. Магнус в дебюті діяв дещо зухвало, немов би викликаючи вогонь на себе. Харків’янин відповів стримано, але невдовзі не лише втратив перевагу, а розгубився і став помилятися. Карлсен, як він це добре вміє, скористувався з цього і легко довів партію до перемоги. Після неї рахунок між цими суперниками став 6:0 на користь Карлсена.

Павло Ельянов vs Магнус Карлсен

Павло Ельянов vs Магнус Карлсен

Чемпіон світу зауважив, що йому завжди приємно грати з Павлом, оскільки той ніколи не грає тільки на нічию, а завжди прагне перемоги. Що ж, можливо, згодом українець переверне ці двобої на свою користь…

У наступній зустрічі Ельянов обіграв грузинську шахістку Ніно Баціашвілі. А у восьмому турі зіграв унічию з Сантошом Відітом з Індії. В останньому раунді на харків’янина чекав двобій ще з одним індійським гросмейстером Дхопаде Свапнілом. Перемога давала можливість Павлу розділити місця з другого по четверте, а це означало  грошову нагрорду близько 15 тисяч фунтів.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

Українець захопив ініціативу вже в дебюті і був близьким до виграшу. Та, на жаль, ближче до контролю збився з правильного шляху і змушений був вдовольнитися нічиєю. У підсумку Ельянов набрав  6,5 очка з 9 і розділив місця з четвертого по дванадцяте. Результат, звісно, непоганий, але не такий, на який Павло міг розраховувати.

Відмінно виступив Карлсен, який здобув перемогу в турнірі -  7,5 очка з 9. Друге-третє місця розділили нев’янучий ветеран Віші Ананд (Індія) з американцем Хікару Накамура – по 7 очок.

У жінок першу нагороду взяла китаянка Хоу Іфань (6 очок з 9), яка спромоглася перемогти чотири рази поспіль, але в останньому раунді поступилася Ананду. В українки Інни Гапоненко в активі 4,5 очка з 9.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *