Корона Анни Музичук ще попереду

На жаль, на тай-брейку фінального матчу за звання чемпіонки світу з шахів Анна Музичук поступилася китаянці Тань Чжуньї – 0,5:1,5. Згадується старий анекдот, коли Хрущов біг з Ейзенхауером вдвох стометрівку. Ейзенхауер переміг. Проте совєцька преса написала: Хрущов став другим, а Ейзенхауер – передостаннім.

Не будемо уподібнюватися тим журналістам і поздоровимо китаянку із чемпіонським званням. Тань грала не так сильно, як уперто. Не раз, і не два вона була близька до того, щоб достроково залишити цей турнір, та кожного разу, як той Колобок уникала цього.

Тож, розповімо, як закінчився цей драматичний чемпіонат.

Корона Анни Музичук ще попереду

ВІЙНА НЕРВІВ

Саме додаткове змагання стало справжньою війною нервів, яка була подекуди далека від чистої шахової творчості. У першій партії Музичук грала білими. Її суперниця обрала російську партію. Колись вона входила до репертуару китаянки. Вона навіть застосувала її проти самої Анни у 2011 році.

Та цього разу львів’янка обрала інше продовження, і до 13-го ходу зустріч розвивалася точно, як у партії сестер Музичук. Та потім білі застосували новинку. Вони дістали позицію з великими шансами на перемогу. Навіть виграли пішака, до того ж в Анни було набагато більше часу. Та над краєм прірви Тань грає просто неймовірно. Кілька разів білі могли зіграти краще і, мабуть, довести зустріч до перемоги, але це вже були не лише шахи. Партія закінчилася унічию.

Анна Музичук

Анна Музичук

У другому двобої Музичук у слов’янському захисті чорними була близька до того, щоб зрівняти гру. Але весь час їй не вистачало якоїсь дрібниці. У ситуації страшної нервової напруги і великого цейтноту львів’янка припустилася невиправної помилки і змушена була зупинити годинник. 1,5:0,5 – на тай-брейку, а загальний рахунок – 3,5:2,5 – на користь Тань Чжоньї, яка стала шістнадцятою королевою шахів. Вона також виграла перший приз – 60 тисяч доларів.

Китаянка не є шаховим вундеркіндом, хоча виграла дві світових першості серед дівчат до років і одну – до дванадцяти. Їй вже 25 років, й досі в неї не було навіть звання чоловічого гросмейстера. Унікальний випадок. Тепер матч за корону пройде наступного року між китаянками: Тань та Ю Венью (переможницею Гран Прі ФІДЕ)

Тань Чжуньї та Анна Музичук

Тань Чжуньї та Анна Музичук

І було б вельми несправедливо не віддати належне Анні Музичук. З точки зору шахової творчості вона була найкращою на чемпіонаті. Набрала в класичних партіях 11 очок з 14. Підвищила рейтинг на 18 пунктів, що в змаганнях за нокаут-системою є видатним досягненням! Звичайно, на нашу шахістку після вирішальної партії було боляче дивитися. Аню, вдар лихом об землю! Ти ж – віце-чемпіонка світу! А твоя корона, я певен в цьому, ще попереду.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *