Каруана дає сеанс іншим учасникам…

Старт третього Меморіала Гашимова став невдалим для українця Павла Ельянова. Хоча з точки зору творчості певні відрізки гри вдавалися йому зовсім непогано.

1

Меморіал Вугара Гашимова

Наприклад, в партії першого туру проти азербайджанського гросмейстера Ельтаджа Сафарлі Павло чорними зрівняв гру, а потім і захопив ініціативу. Скориставшись з помилки суперника Павло здійснив чудову жертву коня…

Павло Ельянов

Павло Ельянов

Але потім трапилося щось незрозуміле. Павло став робити не найкраші ходи. І партія скінчилася унічию. У четвертому турі Павло грав принципову партію із Сергієм Карякіним. Думаю, принциповою — абсолютно не через відомі політичні погляди колишнього українця. А тому, що у минулорічному Кубку світу Павло був близьким, щоб подолати Карякіна у півфіналі й потрапити у турнір претедентів.

Сергій Карякін

Сергій Карякін

Звичайно, Ельянову хотілося взяти реванш, та ще й білим кольором. І він мав певні підстави для цього, та пройщов повз вигідне продовження і змушений був задовольнитися миром.

А от партії харків'янина з другого, третього та п'ятого турів розвивалися у певному сенсі, як під копірку. Павло, маючи непогані позиції, перед контролем грав не найкращими чином і перетворив нічийні позиції білими проти Фабіано Каруани (США) та чорними проти Шахріра Мамедьярова (Азербайджан) та Пентали Харікрішни на програшні й зазнав три поразки.

Про причини цих невдач погворимо вже після закінчення турніру, адже грати ще чотири партії, й у Павла є ще шанси виправити своє становище.

Фабіано Каруана

Фабіано Каруана

Натомість Каруана буквально розриває суперників. Він здобув чотири перемоги поспіль. Причому стиль його гри є дуже переконливим, видно, що Фабіано грає з великим апетитом.

Хоу Іфань

Хоу Іфань

Наприклад, у партії з чемпіонкою світу китаянкою Хоу Іфань, де вона обрала відкритий варіант іспанської партії, Фабіано добре скористався з її помилок.


Іспанський захист

Каруана — Хоу Іфань

Третій тур


Меморіал Вугара Гашимова

Отож, після п'ятого туру попереду Каруана — 4,5 очка. Його переслідує Аніш Гірі, який здобув три перемоги поспіль — 4. Решта учасників мають не більше п'ятидесяти відсотків очок. По 2,5 на рахунку Мамедьярова та Харікрішни, по 2 мають азербайджанці Рауф Мамедов, Сафарлі та Теймур Раджабов. Півтора очка на рахунку Хоу Іфань. Замикає таблицю, на жаль, Ельянов — одне очко.

Петро МАРУСЕНКО.

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *