Карлсен назвав свою гру повною дупою

На одному із найсильніших турнірів світу – в норвезькому Ставангері -  гросмейстери пройшли дві третини шляху.  Вони зіграли шість турів із дев’яти. Головною сенсацією поки що є безбарвний виступ чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена.

У шести раундах чемпіон не виграв жодної партії, натомість чорними зазнав нищівної поразки від вірменського гросмейстера Левона Ароняна. Але найбільше засмутила Магнуса його нічия проти Аніша Гірі.  «Аніш завжди грає проти мене невдало, але мені ніколи не вдається його покарати.  Мене вже це дратує»… І блиснув філологічним порівнянням своєї гри. «Сьогодні це була повна дупа»!

Магнус Карлсен

Магнус Карлсен

Лідирують же після шести турів Аронян та американець Хікару Накамура по 4 очка. Безумовно, з творчої точки зору найяскравіше враження лишає саме Левон. Окрім блискучої партії з Карлсеном, він видав шедевр білими проти росіянина Володимира Крамника. У поліпшеному захисті Тарраша вірменський шахіст вже з дебюту захопив ініціативу, а після помилки росіянина розтрощив його позицію.

Останнім часом Крамник, який живе в Парижі,  іде шляхом Сергія Карякіна – демонструє свою прихильність до влади. Тому перемогу Ароняна можна вважати своєрідним поздоровленням з Днем Росії…

Левон Аронян

Левон Аронян

Ще один фаворит Веслі Со із США теж поки що не здобув жодної перемоги, хоча був близький до неї в партії проти Карякіна (чорні). Але нарвався на так звану «скажену туру», після чого нічию було неможливо уникнути.

Зовсім погано стартував найстаріший учасник турніру — Віші Ананд (Індія). Проте в шостому турі він зіграв як колишній Ананд, чорними крок за кроком Віші переграв американця Фабіо Каруану.

Після 6 турів становище учасників таке: Аронян та Накамура – по 4, Гірі, Карякін, Крамник та Со – по 3, Ананд, Максим Вашьє-Лаграв (Франція), Карлсен та Каруана – по 2,5.

Сьогодні, 13 червня, на турнірі — вихідний. До кінця лишилися три тури.

Петро МАРУСЕНКО.

Одна мысль о “Карлсен назвав свою гру повною дупою

  • 13.Июнь.2017 в 01:05
    Permalink

    Петя,привет!Все правильно...одно уточнение-Крамник уже несколько лет живет вблизи Женевы(во французской ее части).

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *