Ілюзія великої гри

Четверта партія матчу за світову корону між українською чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою — китаянкою Хоу Іфань закінчилася внічию на 21-у ході. Білими грала Хоу, тому ця партія певною мірою може бути зарахована в актив Марії.

1

P 1a

Глядачі, які орієнтувалися лише на зовнішній хід подій, могли подумати, що гра була дуже гострою. Красиві жертви слонів з боку чорних справляли чарівне враження на непосвячених. Та насправді то була лише ілюзія великої гри. Коли керівник прес-центру Анастасія Карлович спитала у обох учасниць, до якого ходу в них стояла при підготовці ця позиція, вони ухилилися від прямої відповіді.

Хоу Іфань та Марія Музичук

Хоу Іфань та Марія Музичук

Але ми можемо здогадатися, що цей варіант був проаналізований обома шахістками до останнього ходу. Про це свідчить і невелики кількість часу, яку обидві затратили на партію. І те, як “сміливо” вони йшли на гостріші варіанти. Та й відповідь чемпіонки на питання, чи задоволена вона результатом, була така: “Я ніде не могла ухилитися”. І ще Музичук зазначила, що вона впевнена в своїх варіантах.

Утім, дивитеся самі, як все проходило:


Іспанська партія

Хоу Іфань — Музичук

Четверта партія


Так що ж відбулося насправді? Хоу Іфань перевірила суперницю у цьому варіанті, хоча знала, що все скінчиться нічиєю. Це була своєрідна психічна атака. На початку гри китаянка взагалі не задумувалося, всім своїм виглядом демонструючи, що в неї щось є в загашнику. Та Марія не зважила на це. І упевнено йшла за своєю домашньою підготовкою. Тоді Хоу звернула на запасний аеродром і форсувала нічию.

Марія Музичук

Марія Музичук

Після гри китайська шахістка виглядала трохи розчарованою, і хоча зауважила, що не зважає на результат окремої партії, було видно, що їй було неприємно віддати без бою білий колір.

Хоу Іфань

Хоу Іфань

Цікаво, чи закрила Музиук остаточно відкритий варіант у цьому матчі, чи Хоу спробує знайти шпарини в ньому в інших системах? Щось мені підказує, що наступну партію китаянка почне ходом королівського коня, й на нас чекатиме затяжна позиційна боротьба. Проте, можна константувати, що в дебюті у Марії — все в порядку. І це дає певний привід для оптимізму.

P 7a

А поки рахунок — 2,5:1,5 на користь претендентки. Але рейтинг підвищила саме Музичук. Сьогодні на матчі вихідний. А завтра, 8 березня, суперники зіграють 5-у партію. Причому, за регламентом, білими знову гратиме Хоу. Але, як ми вже знаємо, це зовсім не страшно…

Петро Марусенко. Львів.

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *