І знову Музичук обійшлася без проблем

П'ята партія матчу на першість світу між українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань без великих хвилювань закінчилася внічию на 33-у ході.

1

Лвів 2016

Цього разу, як ми і передбачали, Хоу відмовилася від першого ходу королівського пішака. Чи відмовилася вона від нього до кінця матчу, чи взяла паузу, щоб підлатати відкритий варіант іспанської паартії, покаже майбутнє. У Іфань лишається тільки дві білих спроби.

А поки що китаянка надаала перевагу англійському початку. Та вже після виходу з дебюту стало зрозуміло, що в чорних немає й тіні проблем. Утретє Марія вдало вирішила усі дебютні завдання. Хоу своєчасно зрозуміла, що треба згортати боротьбу, і після численних розмінів суперниці потиснули одна одній руку.

Лвів 2016


Англійський початок

Хоу Іфань — М.Музичук

П'ята партія


 

Після партії на прес-конференції Марія трималася упевнено. На моє запитання, чи задоволена вона результатом партії, вона з достоїнством відзначила, що треба аналізувати, можливо, десь вона могла поборотися за перевагу. Це значить, що чемпіонка світу повністю увійшла в матч, і дедалі грає все упевненіше.

Лвів 2016

Натомість китаянка знову відповіла (як і після четвертої зустрічі), що не зважає на результат окремих двобоїв. Але від того факту, що вона віддала двічі поспіль білий колір, нікуди не втечеш.

Лвів 2016

Додамо, що це була остання зустріч, яку я спостерігав у Львові. І тепер буду з приємністю згадувати, як ми аналізували партії в прес-центрі разом з міжнародним майстром, ветераном Віктором Желяндіновим, кореспондентом “Чесс-ньюс” Яковом Паламарем, відомим львівським журналістом Іваном Яремком, міжнародним майстром Філіпом Лорньє. Звичайно, серед нас виділявся пан Віктор, який демонстрував відмінне розуміння шахів, дуже часто передбачаючи плани та ходи суперниць.

Марія Музичук та Хоу Іфань

Марія Музичук та Хоу Іфань

Сьогодні, 9 березня, Марія нарешті гратиме білими, й можливо, спробує потурбувати суперницю…

Петро Марусенко, Львів- Київ.

Фото: Євген Кравс, Яків Паламар

1

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *