Гібралтарський тріумф Анни Музичук

На турнірі в Гібралтарі перший жіночий приз завоювала українка Анна Музичук. На фініші вона здійснила потужний спурт, вигравши три партії поспіль, як і передбачав автор цих рядків у минулому репортажі.

 

Ну, звичайно, я не думав, що Аня виграє усі три партії, але те, що після «бая» (коли людина бере нічию без гри) вона додасть, в цьому не сумнівався. Якщо суперники у восьмому та дев’ятому раунді поступалися старшій Музичук у класі, то в останньому турі їй випав доволі непоганий гросмейстер Салех Салем з ОАЕ, чий рейтинг є 2627.

Цей двобій Анна провела на одному диханні.


А.Музичук – Салем

Сиціліанський захист

А.Музичук – Салем


 

Таким чином Анна Музичук набрала 7 очок з 10 (реально 6,5 з 9) і стала найкращою серед жінок, що принесло їй 15 тисяч фунтів стерлінгів. До того ж, вона підвищила свій рейтинг на 17,5 пунктів (поточний її коефіцієнт – 2554,5) і вийшла на п’яте місце в світі.

Серед тих, хто міг скласти Анні конкуренцію, була й її сестра – чемпіонка світу Марія Музичук. Вона весь час лідирувала серед жінок, та на фініші їй дісталися три гросмейстера: угорець Річард Раппорт (2721), колишній претендент на чоловічу корону американець Гата Камський (2667) та кубинець Лазаро Брусон (2666). З першими двома Марія зіграла унічию, а на Брусона пішла в останньому раунді з відкритим забралом. На жаль, обіграти його не вдалося, а слабкості, які Марія наробила задля атаки, далися взнаки. Їй довелося скласти зброю.

Марія Музичук

Марія Музичук

 

Проте, виступ Марії можна вважати цілком задовільним (6 очок з 10), вона додала до свого рейтингу 8,7 пунктів рейтингу. І, безумовно, вона добре готова до нових іспитів…

На жаль, дві інші українські шахістки фінішували не досить вдало – по 1 очку з 3. У підсумку Наталія Жукова набрала 5,5 очка з 10, а Інна Гапоненко – 5. Утім, обидві додали у рейтингу.

Наталія Жукова

Наталія Жукова

Серед чоловіків переможцями стали саме рейтинг-фаворити. Перше друге місця розділили американець Хікару Накамура та француз Максим Вашьє-Лаграв – по 8 очок з 10. У плей-офф чотири перші партії закінчилися внічию. А в п’ятій переміг Накамура. Остаточний рахунок – 3:2 на користь американця, який вдруге поспіль став переможцем Гібралтару і поклав до кишені 20 тисяч фунтів.

Хікару Накамура

Хікару Накамура

Місця з третього по восьме розділили француз Етьєн Бакро, англієць Гевін Джонс, китаєць Лі Чао, Еміль Сутовський з Ізраїля та два гросмейстери з Індії – Пентала Харікрішна та С.П.Сесураман.

Петро Марусенко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *