Фіаско на фініші

Такого   сумного перебігу подій на фініші командного чемпіонату світу в Ханти-Мансійську важко було передбачити.

На жаль,  у вирішальних матчах наші дівчата схибили. У зустрічі проти грузинок партія лідерів Анни Ушеніної та Ніно Дзагнідзе закінчилася унічию. А в трьох інших трапилися пригоди. Юлія Осьмак вела нелегку оборону проти Ніно Баціашвілі. Коли шанси чорних на нічию були досить вагомими (треба було підтягнути короля до центру), Юля припустилася прикрої помилки.

Інна Гапоненко всю партію мала білими перевагу проти Бели Хотенішвілі, та позиція стала надто закритою, і прориватися вже не було де. У таких випадках гравці у доміно кажуть – «риба». А шахісти говорять — нічия.

Інна Гапоненко

Із змінним успіхом приходила зустріч Лели Джавахішвілі та Наталії Жукової. Та наприкінці партії виник ендшпіль з обмеженим матеріалом. Можливо, на 50-у ході українка могла поставити певні проблеми перед суперницею, якби просунула свого пішака. Проте вона зіграла інакше, і суперниці розійшлися миром. 1,5:2,5 – на користь збірної Грузії.

Перед останнім раундом українки ще зберігали теоретичні шанси на перше місце, але вони були абсолютно нереальні. Адже, треба було обігрувати росіянок із рахунком – 4:0. Дехто передрікав, що суперниці розпишуть нічию, проте росіянкам, ризик яких був практично зведений до нуля, це було ні до чого.

На жаль, наші дівчата програли з рахунком — 1:3.  Поступилися Гапоненко та Букса. Найцікавішою і найприциповішою була партія Жукової з Катериною Лагно. Вона проходила у складній боротьбі, певного моменту Наталія мала хороші шанси на перемогу, та зрештою зустріч закінчилася унічию.

І нашу команду обійшли китаянки, наздогнали грузинки та збірна Індії. Українки розподілили місця з третього по п’яте, але, за додатковими показниками бронза дісталася команді Грузії.

Остаточні підсумки лідерів: Росія – 16 очок з 18, Китай – 13, Грузія, Індія та Україна – по 12. А от індивідуальні показники наших дівчат: Ушеніна – 4 з 8, Жукова – 3,5 з 8, Гапоненко – 4,5 з 7, Осьмак – 4 з 7, Букса – 3,5 з 6.

У цілому виступ нашої збірної (попри фіаско на фініші) можна вважати успішним, адже вихованки Михайла Бродського наробили чималого галасу, сім турів були в лідерах, а до останнього моменту, хоча й суто теоретично,  претендували на золото.

У чоловіків упевнену перемогу здобули китайці, які  на фініші не дали ані шансу конкурентам. У них 16 очок з 18, жодної індивідуальної поразки. А Лі Чао набрав 7 очок  з 9 на четвертій шахівниці. У росіян – 15 пунктів, а бронза – у поляків – 12.

Українська команда виграла два останні матчі. Але це принесло їй лише шосте місце – 8 очок. А от індивідуальні результати: Руслан Пономарьов та Антон Коробов – по 2,5 очка з 7, Олександр Арещенко – 3 з 7, Олександр Мойсеєнко – 5,5 з 8, Мартин Кравців – 4 з 7. Діяли наші гросмейстери під орудою Олександра Сулипи.

Петро МАРУСЕНКО.

Одна мысль о “Фіаско на фініші

  • 27.Июнь.2017 в 15:26
    Permalink

    Жіноча збірна і за медалі боролася до останнього, і найближчу зміну змогла перевірити. А чоловіча і зміну (Бортник, Нижник та інші) не перевірила, і за медалі не боролася.

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *