Ельянов: гратиме в Мальме, слідкуватиме за Москвою

Сьогодні, 10 травня, у шведському Мальме  стартує невеличкий, але дуже яскравий шаховий турнір під назвою Tepe Sigeman & Co. У ньому беруть участь усього шестеро шахістів. Це українець Павло Ельянов (рейтинг – 2755), грузин Баадур Джобава (2713), колишній претендент на шахову корону англієць Найджел Шорт (2688), два шведських шахісти Нільс Гранделіус (2665) та Ерік Бломквіст (2546), а також тут буде родзинка шахових змагань останніх часів – участь жінки. Цього разу слабку стать представляє шахістка з Індії Харіка Дронвалі (2531).

Треба сказати, що всі учасники традиційного змагання, яке започатковане ще з 1993 року, гросмейстери дуже креативні, які грають дуже творчо з вигадкою. Можливо, навіть їхні рейтинги поступаються шаховому потенціалу.

Tepe Sigeman & Co

У першу чергу це стосується Джобави та Шорта. Проте, явним і беззаперечним фаворитом змагань є Павло Ельянов, якому сьогодні виповнюється 34 року – період шахового розквіту. За креативністю Павло абсолютно не поступається двом вищеназваним гравцям. Але за шаховою силою він значно переважає усіх конкурентів.

Два цьогорічних турніри: у Вейк-ан-зеє та Шамкірі Ельянов демонстрував просто блискучу гру, але не реалізував стільки фантастичних можливостей, що можна лише дивуватися. Адже харків’янин перегравав найсильніших шахістів світу таких, як Магнус Карлсен, Шахріяр Мамедьяров, Володимир Крамник, та потім припускався незрозумілих помилок.

Сподіваюся, що цього разу українець знову продемонструє свій високий клас, а на стадії реалізації зіграє значно краще. Тим більше, що опір його партнерів не буде таким сильним, як спротив топ-шахістів світу. Буду дуже здивований, якщо Павло не стане переможцем і не приєднається до когорти великих шахістів, які успішно грали в Мальме. Це Василь Смислов та Борис Спасський, Віктор Корчной та Василь Іванчук.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

А наступного дня в Москві почнеться турнір, за яким харків’янин слідкуватиме з великою увагою – другий етап Гран-прі ФІДЕ. Нагадаємо, що в ньому зіграють 18 шахістів за швейцарською системою у 9 турів. Серед них будуть і троє переможців першого етапу – француз Максим Вашьє-Лаграв, росіянин Олександр Грищук та Мамедьяров. Отож, саме проти них вболіватимуть прихильники українського гросмейстера. Бо в разі їхнього успіху їх вже буде важко наздогнати в загальному заліку (за сумою трьох турнірів з чотирьох).

Нагадаю, що сам українець гратиме у двох заключних етапах, де йому потрібно бути у призерах, щоб претендувати на вихід до турніру претендентів.

Петро МАРУСЕНКО, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ.      

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *