Четвертий турнір Пономарьова не приніс йому лаврів

Шаховий турнір у Білі закінчився сенсаційно. Одноосібною переможницею стала найсильніша шахістка світу китаянка Хоу Іфань, яка набрала 6,5 очка з 9.Звичайно, це найкращий результат Хоу в її кар’єрі. Щоб перемогти,  її довелося на фініші виграти три партії поспіль. Треба сказати, що шаховий світ збудився від досягнення китаянки. Еміль Сутовський, Михайло Голубєв, Теймур Раджабов  та багато інших метрів щиро привітали шахістку з Піднебесної.

Погодимося з тим, що Хоу, насправді, молодець. Вона здобула п’ять перемог, програвши лише одного разу. Китайська шахістка досить оригінально і без особливих претензій розігрувала дебютну частину партій, та потім грала з натхненням і часто-густо перегравала суперників. Сама вона теж була вельми задоволеною і не відмовилася від похвальби на свою адресу: «Я відчуваю, як додаю в силі».

Але, треба сказати, що склад турніру був досить нерівним. Двоє шахістів із Швейцарії поступалися за класом решті учасників. Для кількох гросмейстерів пік їхніх досягнень уже позаду. Тому, думається, шаховій еліті все ж таки нічого не загрожує з боку Хоу Іфань…

Хоу Іфань

Щодо виступу Руслана Пономарьова, то його не  назвеш дуже вдалим. Хоча протягом турніру він претендував навіть на перше місце. Але ключовою невдачею стала його партія проти росіянина Олександра Морозевича із сьомого туру. Морозевич білими грав дещо авантюрно і пожертвував пішака, не маючи достатніх підстав для цього. Руслан міг поборотися за перемогу, та раптом він почав помилятися. Позиція стала спочатку рівною, а потім програшною для чорних.

Ця поразка негативно вплинула на Пономарьова, і він білими без боротьби поступився Пенталі Харікрішні (Індія). Добре, що в останньому раунді в нервовій партії обіграв  Ноеля Штудера із Швейцарії. Це принесло йому 5 очок з 9 і розподіл місць з четвертого по сьоме. Значимо, що це був четвертий турнір Руслана поспіль, і на фініші він, мабуть, втомився. Сподіваємося, що він добре відпочине і успішно зіграє в турнірі улюбленого формату – за нокаут-системою. Це буде Кубок світу в Тбілісі.

Отож, остаточні результати лідерів: 1.Хоу Іфань – 6,5 очка з 9, 2. Етьєн Бакро (Франція) – 6, 3. Харікрішна -5,5, 4-7. Пономарьов, Петер Леко (Угощина), Морозевич та Ніко Георгіадіс (Швейцарія) – по 5. Невдало виступив рейтинг-фаворит чех Давид Навара – 4 пункти і лише восьме місце. Але певною втіхою для нього є те, що він виграв перед початком цього змагання турнір у швидкі шахи.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *