Через іспити до перемог

На командному чемпіонаті світу з шахів, який триває в Ханти-Мансійську, жіноча збірна України продовжує боротьбу за перше місце. Нагадаємо, що за рейтингом наші дівчата – лише шості… Отож, висновки робіть самі.

Три тури з четвертого по шостий українська збірна мала три серйозних іспити. Спочатку в матчі проти збірної В’єтнаму справи пішли не найкращим чином. Наталія Букса проґавила пішака, а на інших шахівницях ситуація була не зовсім зрозумілою. Але зрештою Анна Ушеніна перемогла білими, Наталія Жукова (білими), а також Юлія Осьмак (чорними) зіграли унічию. А от Наталія змогла навіть здобути перемогу на характері. Отож, 3:1 – на нашу користь.

Наталія Букса

Наталія Букса

Наступного дня наші зіграли унічию із срібними призерками Олімпіади – збірної Польщі – 2:2. І знову перемогу білими здобула Букса . Але, на жаль, чорними поступилася Ушеніна відомій шахістці Моніці Сочко . Жукова (білими) та Інна Гапоненко (чорними) розійшлися миром. Добре, що росіянки теж зіграли унічию із збірної Штатів, і паритет лідерів було збережено.

Невдозі після початку двобою з азербайджанськими дівчатами здавалося, що рівновага в матчі буде за щастя для українок. Насправді, лише Жукова білими мала незначну перевагу, а решта дівчат мали гірші або (в кращому випадку) рівні позиції.

Наталія Жукова

Наталія Жукова

Цього разу Букса не змогла чорними врятувати гірше турове закінчення, хоча певні підстави для цього були. Осьмак білими зрештою уникнула гіршого і зіграла унічию. Але в партії Гапоненко (чорні) раптом все змінилося докорінно, і наша Інна з гіршої позиції дістала технічно виграшну, яку і довела до перемоги. І нарешті Жукова збільшила перевагу і теж виграла. Отож, дивовижним чином матч закінчився з рахунком – 2,5:1,5 на користь українок.

У сьомому турі наша команда заплановано перемогла аутсайдерів з Єгипту. Проте, перемоги з великим рахунком не вийшло. На жаль, білими поступилася Жукова. Ушеніна чорними зіграла унічию, хоча певний час її позиція викликала тривогу. А от наші молоді – Осьмак та Букса — переконливо виграли. Отож, 2,5:1,5. На жаль, розгромили збірну Польщі росіянки – 3,5:0,5.

Отож, за два тури до кінця лідирують збірні України та Росії – по 12 очок з 14, Команда Китаю відстає на 3 пункти. Цілком імовірно, що доля золота вирішиться в останньому раунді у зустрічі Росія – Україна.

Щодо чоловічого турніру, тут, як не прикро, наша збірна пасе задніх. І кожна її перемога стає великою рідкістю. А лідирують китайці — 13 очок з 14. Вони в сьомому раунді виграли ключовий матч проти росіян -2,5:1:5. Суперники зробили три нічиї, а Лі Чао переграв білими Володимира Федосеєва. Тепер  росіяни відстають на один пункт. Третіми йдуть поляки – 12 очок. А наші хлопці посідають скромне восьме місце з 4 очками.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *