Блискуча жертва слона дарує Анні Музичук перемогу

Перед третьою партією становище Анни Музичук у фінальному матчі за звання чемпіонки світу проти китаянки Тань було досить кепським. Вона відставала в рахунку, а в разі поразки ця зустріч стала б останньою.

Отож, Анна білими зіграла всьоме в цьому турнірі 1.е4. І цього разу (як і в першій партії цих дівчат) китайська шахістка надала перевагу французькому захисту. Та, вірна собі китаянка цього разу змінила варіант, слушно побоюючись домашньої заготівки суперниці. Але ж до цього Тань ніколи не грала французький захист ані білими, ані чорними.

Невже можна вивчити цілий дебют за півдня? Отож, якщо перша французька була відмінним психологічним кроком з боку представниці Піднебесної та її команди, то цього разу це більше було схоже на блеф.

Блискуча жертва слона дарує Анні Музичук перемогу

 

Звичайно, Анна не очікувала цього варіанту, але була готова «взагалі». Адже їй була знайома канва цього варіанту, його ідеї. Утім, українка грала, не поспішаючи, ретельно обмірковуючи кожний хід. Натомість її суперниця розіграла дебют дуже швидко і, як на мене, це був ще один із елементів блефу. Мовляв, у мене всі ходи записані.

Проте, швидко не значить добре. І перед своїм чотирнадцятим ходом Музичук замислилася на півгодини, весь час поглядаючи на короля чорних. За цей час прихильники львів’янки (особливо ті, хто має комп’ютери) вже знали: жертва слона веде її, якщо не до перемоги, то до великої переваги.

Але, як наважитися на те, щоб віддати фігуру, коли знаєш, що поразка буде останньою, а у суперниці, можливо, все проаналізовано? І тут треба сказати, що Аня насправді молодець. Вона відкинула вбік усі розрахунки не шахового характеру і наважилася на жертву.

Аннa Музичук

Аннa Музичук

Виявляється, нічого за душею у суперниці не було. Хоча китаянка продовжувала грати швидко, але я пояснюю це її страшенною втомою. Вона просто не могла змусити себе думати.

Українка мала б швидко перемогти, та бажання здобути перемогу як надійніше зіграла з нею злий жарт. Вона дала змогу суперниці вирватися з лещат. І на 19-у ході вже китайська шахістка замислилася на 20 хвилин, та зробила ще один поганий хід. Після цього порятунку в чорних уже не було. Анна швидко і сильно довела партію до перемоги на 32-у ході. Рахунок матчу став – 1,5:1,5.

Що ж, сьогодні, 2 березня, на нас чекає вирішальна четверта зустріч. Тань грає білими, але в двобоях такого величезного значення, колір фігур не так вже багато і важить. Як на мене, головне для нашої шахістки грати якомога надійно, не форсувати події, і все буде гаразд.

Тан Чжунь

Тань Чжунь

Нічия буде також непоганим підсумком. Адже у цьому разі наступного дня суперницям доведеться зіграти дві додаткові партії в швидкі шахи (по 25 хвилин плюс 10 секунд за зроблений хід). Якщо рахунок лишиться рівним, то будуть наступні зустрічі (по 10 хвилин плюс 10 секунд). При рівновазі дівчата зіграють дві партії бліц (по 5 хвилин плюс 10 секунд). І коли і ці двобої не виявлять переможницю, то станеться шаховий Армагеддон – партія, де у білих – п’ять хвилин, а у чорних – чотири. Три ж секунди додаються лише з 61-го ходу. Але чорних нічия зробить чемпіонкою світу.

Сподіватимемося, що до цього справа не дійде…

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *