Англійський початок… кінця змагань

От і закінчилася епопея українських шахістів на Кубку світу з шахів у Тбілісі. Останнім, хто залишив ці змагання, був багаторічний лідер українських шахів Василь Іванчук. У чвертьфіналі він поступився Левону Ароняну з Вірменії з рахунком 0,5:1,5. Одразу підкреслимо, що із суперником на цьому етапі Василю не пощастило. Але, з іншого боку, першу партію чорними львів’янин провів далеко не найкращим чином. Він виявився абсолютно не готовим до дебютної боротьби. В англійському початку білі одразу захопили ініціативу.

Іванчук пішов на гострий варіант, але витратив дуже багато часу і зрештою опинився у вельми складній ситуації. А кілька помилок призвели його до ранньої капітуляції – вже на 24-у ході.

У другій партії Василь здійснив насправді героїчну спробу відігратися. Та знову львів’янину став на заваді дебют. Він теж обрав англійський початок, ту саму систему, що й Аронян у першій зустрічі. Але Левон продемонстрував, як слід грати чорними у цій системі.

Василь Іванчук

Василь Іванчук

І хоча білим не вдалося дістати перевагу, проте Іванчук кожним ходом створював проблеми своєму грізному супернику. І навіть у глибокому ендшпілі невеличка перевага була на боці Василя. Тим більше, що в Левона залищилося менше хвилини до кінця партії. Але вірменський гросмейстер відмінно захищався і таки здобув бажану нічию.

Ніколи ще українські шахісти не закінчували Кубок світу раніше півфіналу. Сподіватимемося, що цього разу, то був лише прикрий епізод…

Левон Аронян

Левон Аронян

Двобої Веслі Со (США) з росіянином Володимиром Федосеєвим та Дін Ліженя  з Китаю проти угорця Рихарда Раппорта проходили за однаковим сценарієм. Швидкі нічиї в перших зустрічах, де аутсайдери грали білими. І досить легкі перемоги фаворитів – у других. Отож Со і Дінь Лижень перемогли з однаковим рахунком – 1,5:0,5. Тепер вони зустрінуться між собою у півфіналі.

Єдиний матч, доля якого вирішилася на тай-брейку, став двобій француза Максима Вашьє-Лаграва з росіянином Петром Свідлером.  Якщо в основних партіях перевага була на боці Петра, то в швидких – ініціативу захопив уже Максим. І це при тому, що дебюти (італійська партія та англійський початок) вони розігрували однаковими.

Проте, француз виявився краще підготовленим до перебоїв і обидва рази з дебюту вийшов з кращими позиціями. Він переміг чорними і в матчі – 2,5:1,5. Так з Кубка вилетів останній росіянин, яких у Тбілісі було аж двадцять…

Англійський початок… кінця змагань

Переможці півфіналів здобудуть право грати в турнірі претендентів наступного року, який пройде в Берліні. Отож, на нас чекають протистояння Ароняна та Вашьє-Лаграва та Со – з Дін Ліженєм.

Сьогодні, 18 версня, перший в Кубку вихідний. А завтра суперник знову сядуть за шахівниці.

Петро МАРУСЕНКО.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *