50 тисяч фунтів – непогана компенсація для тих, хто вилетів із Кубка світу

Не встиг ще закінчитися Кубок світу, як найсильніші шахісти світу, які припинили там свій виступ, зібралися на мальовничому британському острові Мен. Цього разу склад традиційного турніру особливо сильний. Серед 160 шахістів ми побачимо тут чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена (2827), екс-чемпіонів — росіянина Володимира Крамника (2803) та Віші Ананда з Індії (2794), американців Фабіано Каруану (2799) та Хікару Накамуру (2781), англійця Майкла Адамса (2738), Бориса Гельфанда з Ізраїлю (2737) та українця Павла Ельянова (2734).

Турнір триватиме з 23 вересня по 1 жовтня за швейцарською системою у 9 турів. Контроль часу: 1 година 40 хвилин на 40 ходів, потім година на 20 та 15 хвилин до закінчення партії з додаванням 30 секунд за кожен зроблений хід, починаючи з першого.

50 тисяч фунтів – непогана компенсація для тих, хто вилетів із Кубка світу

Призи досить вражаючі для опен-турніру: перший 50 тисяч фунтів стерлінгів, другий – 25 тисяч, а третій – 12,5. Також не ображені будуть і леді – перша нагорода – 6 тисяч фунтів, друга – три, а третя – півтори.

Серед жінок гратимуть, зокрема, китаянки Хоу Іфань (2670) та Ю Веньюнь (2574), росіянка Олександра Костенюк (2562), Харіка Дронваллі (Індія, 2528). Також боротиметься за нагороди українка Анна Ушеніна (2445).

Звичайно, надії українських любителів шахів пов’язані з Павлом Ельяновим. Цей рік склався для нього не надто вдало. Після блискучого старту на турнірі у Вейк-ан-Зеє у Павла почалися суцільні неприємності. Апофеозом став виступ на Кубку світу, де він вилетів у першому ж колі, де поступився досить посередньому американцю Олександру Лендерману, програвши обидві партії.

Павло Ельянов

Павло Ельянов

Однак, шахова сила Павла ніде не ділася, і, якщо  він гратиме, як уміє, то стане одним із претендентів на перемогу. Тим більше, що минулого року саме Павло взяв тут перший приз. Причому випередив усіх лідерів олімпійських чемпіонів – збірної США (Каруану, Накамуру та Веслі Со). Не сумніваюся, що і цього разу Фортуна повернеться обличчям до Ельянова, і він почне новий похід за повернення до світової еліти.

Цей турнір все ж таки відрізняється від звичайних опенів. Адже жеребкування проводиться без жодної системи, проте, враховуючи інтереси глядачів. Так у першому турі (нечувана річ!) зустрінуться Каруана з Крамником, а Костенюк – з Хоу Іфань. Дотепний англієць Найджел Шорт прокоментував це так: «Хвала Господу, що на старті не маю чорні фігури проти Карлсена».

Петро МАРУСЕНКО.   

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *